logo

trugen jacn

ÇOBANOĞLU” SAVAŞÇI ” DİZİSİNDE DOĞU TÜRKİSTAN’I GÜNDEME GETİRMEYİ SÜRDÜRÜYOR

İlgili resim

Hamit GÖKTÜRK – ( UYHAM)

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin   emperyalist güçlerin taşerun  Terör Örgütü  ile mücadelesini konu alan ve her hafta Pazar günleri FOX Tv.da yayınlanan “SAVAŞÇI” dizisinin senarist Sayın Süleyman Çobanoğlu senaryosunu yazdığı  ve yönettiği  dizide Doğu Türkistan’ı gündeme getirmeye devam ediyor. Bugün 28.bölümü  yayınlanan bu dizi çok ilgi görüyor ve çok beğenilerek izleniyor.Özellikle yürekleri Vatan hasreti ile yanan ve İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’daki dindaş ve Soydaşlarına yaptığı insanlık dışı baskı,zulüm ve soykırımlarından dolayı çok dertli ve istirap dolu  olan  diaspora’da yaşayan Doğu   Türkistanlılar tarafından çok büyük ilgi ile izleniyor ve minnet  ve şükranla takip ediliyor.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

”SAVAŞÇI ” dizinin bu haftaki 28,bölümünde en az 8 dakika süre ile Doğu Türkistan   gündeme getirildi.Şanlı Ordumuzun en seçkin birliklerinden olan Özel Kuvvetlerde görevli ve aslan Doğu Türkistan’dan Türkiye’ye göç eden bir ailenin oğlu olan Teğmen Kürşad Nişanlısı’na Annesinden kendisine hatıra olarak intikal eden ve  Uygur Hanımların  başlarına taktığı Çimen Doppa’yı hediye ediyor ve kendisi de babasından kalan Badem Doppa’yı giyerek Doğu Türkistan’dan göç hikayesini çok duygusal ve çarpıcı  cümlelerle  Nişanlısına anlatıyor.

تۈركىيەنىڭ فوكىس تېلېۋىزىيە قانىلىدا ھەر يەكشەنبە كۈنى كەچتە يېڭى قىسىملىرى تارقىتىلىۋاتقان «ساۋاشچى» ناملىق فىلىمىدىن كۆرۈنۈش.

Türkmen Dedemiz ; Doğu Türkistan’a Güneş Bir Gün Mutlaka Doğacaktır

“SAVAŞÇİ ” dizisinin 03 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan bölümünde ise,Suriye’de yaşayan Nur yüzlü bir Türkmen Dedemizin şu çok anlamlı ve çarpıcı sözleri yer alıyor.; “Bir gün Türkistan’a dönersen, orada ki her Türk’ü alnından öp, kucakla, bağrına bas onları. Ve onlara de ki, “Yeryüzünde bir kurt evcilleştirilip, köpek olabilmez. Türk asla esir olabilmez ! de. Ve, güneş mutlaka bir gün doğar.” de…

Türkmen Dedemiz ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şerefli bir Subayı olan Doğu Türkistanlı Teğmen Kurşad’a dedelerinden kalan bir Tabanca’yı hediye ediyor ve  dedemiz  elinde ay yıldızlı Gök bayrağı   ile dizinin bir sahnesinde  de yer  alıyor.Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şapka

SAVAŞÇI Dizisi Diasapora’da Yaşayan Bütün Doğu Türkistanlılarca Büyük Bir Beğeni ile İzleniyor

Dizinin senaristi  Doğu Türkistan dostu ve gönüllüsü Sayın Süleyman Çobanoğlu dizinin başından beri her bölümde kısa ve öz olarak Doğu Türkistan’daki mevcut durumunu gündeme getiriyor.Aynı zamanda Türk dünyasının muhtelif bölgelerinde yaşayan Türk Kardeş ve Soydaşlarımızın ecdatlarının ana yurdu olan Doğu Türkistan’ı unutmadıkları mesajini vermeye çalışıyor.

Süleyman Çobanoğlu resimleri ile ilgili görsel sonucu

Sayın Çobanoğlu : Doğu Türkistan İçin Keşke Elimizden Daha Fazla Bir Şeyler Gelse ;

Sayın Süleyman Çobaroğlu’nun dizide Doğu Türkistan’a yer vermesi üzerine kendisini arayarak minnet ve şükranlarımızı ifade ettik. Doğu Türkistanlı Mazlumların dostu ve gönüllüsü Sayın Çobanoğlu cevabi ifadesindi “ Doğu Türkistan bizim davamız ve aynı zamanda Türk Milletinin  davasıdır.Biz bu dava’ya böyle  kabul ediyor ve buna göre de çalışıyoruz. Keşke Doğu Türkistan için elimizden daha fazla bir şeyler gelse de yapabilseydik .” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Sayın Çobanoğlu : 05 Şubat  1997 Gulca Katliamı Sonrası  Çok Büyük Destek Vermiştir.

“Savaşçı” dizisinin senarist sayın Süleyman Çobanoğlu Çin’in 05 Şubat 1997 Gulca katliamının meydana geldiği günlerde bu katliamın kamu oyuna duyurulması noktasında büyük destek  vermiş  ve  önemli katkılar sağlamıştır. Kendisi o yıllarda Kanal7 Tv.’da program yaparken Doğu Türkistan davasının sembol ismi Gazi Berat Hacım Kaşgarlı ile dafalarca canlı program yapmış ve  bu programlar ülkemizde büyük yankı bulmuş ve büyük akis uyandırmıştı. Ayrıca,2003 yılında merhum  Gazi Berat Hacım Suudi Arabistan’da vefat ettiğinde de kendisinin hayatının anlatıldığı çok duygusal bir program yapmış ve yayınlamıştı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sakalAbdugheni Sabit  Doğu Türkistanı Savaşcı dizinsinde gündeme getiren Senarist Süleyman Çobanoğluna ve Yönetmen Volkan Kocatürk’ e sonsuz teşekkürler .#Savaşçı #ermeydanı #DoğuTürkistan #Türkistan  @savascifox @berkokty

Diaspora’da Yaşayan Doğu Türkistanlılar  Teşekkür Ediyorlar

Dünyanın dört bir tarafında dağılmış, Avustralya’dan  Kanada’ya AB.ülkelerinden Japonla’ya  kadar olan  çeşitli coğrafyalarda  muhaceret hayatı yaşayan Doğu Türkistanlılar Savaşçı dizisinde Doğu Türkistan’a yer veren ve gündeme getiren Süleyman Çobonoğlu’de teşekkür ediyorlar ve minnet duyduklarını ifade ediyorlar. Haber Merkezimiz ile iletişime geçerek Sayın Süleyman Çobaroğlu’na   bu dizi için teşekkür etmek istediklerini   ve kendisine nasıl ulaşabilecekleri konusunda yardımcı olmamızı istemiştir.Bizde kendilerine ilettiğimiz gibi Sayın Çobanoğlu’nun e-posta adresini  aşağıda veriyoruz suleymancobanoğlu@hotmail.cam

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1547 Kez Görüntülendi.