logo

trugen jacn

SANATÇI TİLBE:ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN’DA TÜRKLERİ KATLEDERKEN,BEN ONUN AŞISINI İSTEMEM!

Yıldız Tilbe'den otellere tepki - Gündem - Turizm News

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Ünlü Yıldız Sanatçı Yıldız Tilbe, Çin’in koronavirüs aşısı ile ilgili twitter üzerinden yaptığı açıklamada Çin’in Doğu Türkistan’da Türklere yönelik baskı ve zulmüne değindi ve “Çinliler Doğu Türkistan’da bizi çiğ çiğ diri diri yiyor, ben onların hiçbir şeyini istemem derman olsa istemem” sözleri ile Çin’in soykırım cinayetlerine en sert ve ağır şekilde tepki gösterdi.

Ünlü Sanatçı Tilbe ayrıca,dünyanın diğer bölgelerindeki zulümlere de dikkat çekerek büyük bir duyarlılık gösterdi ve kınadı.

Yıldız Tilbe: Aşı da Olmam Çip de Taktırmam!

Çin’den ithal edilen Çinvirüsü Covid-19 aşısı ile aşı olmayacağını belirten Yıldız Tilbe, devletin kendisini aşı olmaya zorlamayacağını belirterek ” Çin’den dünyaya yayılan bir hastalık ve şuan Çin’de hiç bir vak’a veya ölü yok ve Çin bunu aşısız yendi. Bu virüsü aşısız yenen bir devlet nasıl oluyor da aşı çıkartıp dünyaya satıyor ? Çin’den gelecek aşının bedava olmasını de doğru bulmuyorum. Çinliler Doğu Türkistan’da bizi (Türk Kardeşlerimizi) çiğ çiğ diri diri yiyor, ben onların hiçbir şeyini istemem derman olsa istemem” dedi.

Ünlü Yıldız Tilbe : Medya Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Türkleri katlettiğini yazdı

Dün sosyal medya hesabından “Maske takmak, HES taşımak, çip taktırmak, aşı olmak istemiyorum” diye isyan eden Yıldız Tilbe bugün de Çin’in aşısı bedava bile olsa olmayacağını çünkü onların Doğu Türkistan’da Müslüman Türkleri katlettiğini yazdı tüm dünya medyası. Devlet beni bir suç işlersem içeri atabilir, hakettiysem boynum kıldan incedir. Ben devlet için değil devlet benim içindir.” ifadelerini kullandı.

Share
373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ