logo

trugen jacn
26 Ekim 2015

RUSYA VE İŞGALCI ÇİN’İN TÜRKİSTAN’DA KATLİAM ORTAKLIĞI

Y.Tanay

Yücel TANAY (Gazeteci-Yazar )

Ruslar, Türkistan’ı işgal politikasında uzunca bir süre Komünist Çin’le birlikte hareket etti. Ta ki 1960’lardaki “Moskova-Pekin Çatışması”na kadar. Rusların kuzeyden ve batıdan yürüttükleri işgal politikası, doğudan ve güneyden de Çin tarafından yürütülüyordu.
Bugün hâlâ Çin zulmünün sürdüğü Doğu Türkistan’a Çinliler Sincan yani “yeni topraklar” ismini vermişler.
Çin ve Rus zulüm ortaklığı Batı ve Doğu Türkistan’daki Türk varlığını ezmek için tam bir koordinasyon içindeydi. Örneğin Kaşgar’da iki ülkenin de sömürgeci politikasına karşı çıkan ayaklanma, kentin Çinli valisi ve Rus vatandaşı güvenlik müdürü ortaklığı ile bastırılmış ve bilançosu da oldukça ağır olmuştu: Kurşuna dizilerek idam edilen 6000 Türk!


İki emperyalistin arası politik nedenlerle açılınca ikisi de birbirini “Doğu Türkistan’ı sömürmekle” suçlamış ve sömürgeci yüzlerini ortaya bizzat koymuşlardı.
Bugün antiemperyalizm adına birileri çıkıp Türk’ün tarihsel iki düşmanı olan Rusya ve Çin’le kurulacak birliktelikten bahsede dursun, iki ülkenin elindeki Türk kanı daha silinmemiştir.Bu iki ülke milyonlarca masum Türkün katledilmesinde katliam ortaklığı ve cellatlığı yapmışlardır.


Rus Ayısı’ndan Post,  Rus’tan,  Sinsi ve üçkağıtçı  Çinli’den Türk’e Asla dost olmaz!

Etiketler: » » » » » » »
Share
1008 Kez Görüntülendi.