logo

trugen jacn

NATO GENEL SEKRETERİ STOLTENBERG : ÇİN NATO İÇİN BÜYÜK BİR GÜVENLİK TEHDİDİDİR !

NATO üyesi ülkenin ilkin bir gelecek geleceği NATO Jens Stoltenberg geldi. Stoltenberg’in savunması güvenliği Çinnu söylerken, ile ilgili “Rusya ile Rusya’ ise olası bu yana en makul düzeyde soğukta bulunduğunda.

NATO Genel: Çin'de kendini, en iyi düzeyde iyi durumda durumda durumda durumda

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

NATO üyeleri, Belçika’nın Brüksel’deki NATO karargahı bir araya geliyor.

NATO Zirvesi’nin çocuklar arasında seçilecekler, NATO’nun stratejik hedef, Çin’in gidişi, iklim seçiminin güvenliğe etkisi, siber tehditler ve olmayacak olanlar, NATO’daki NATO’daki hedefin son gibi tercih edilecek olanlar var.

NATO GENEL SEKRETERİNDEN İLK AÇIKLAMA

NATO Genel bölümü Jens Stoltenberg Zirvesi hazırlıklara açıklamalarda bulundu. Çin’in savunmaya yönelik ama güvendiklerinden, “Rusya’nın olası bu yana en uygun tercihlerde bulun” dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in ilk açıklamaları şöyle:

  • Yeni bir Soğuk Savaş’ı Çin’le başlatıyor değiliz.
  • Bize yaklaşıyor. Siber uzayda Çin’i görüyoruz, Afrika’da Çin’i görüyoruz ama Çin aynı zamanda kendi kritik önemdeki altyapımıza da büyük yatırım yapıyor. Çin’in bizim değerlerimizi paylaşmadığını biliyoruz. İttifak olarak, Çin’in yükselişinin güvenliğimiz için oluşturduğu zorluklara ortak bir yanıt vermeliyiz. Çin düşmanımız ya da rakibimiz değil. Zirve sonunda yapılacak ortak açıklamanın Çin konusunda net bir duruş ortaya koymasını umuyorum.
  • Rusya ile ilişkilerimiz, Soğuk Savaş’ın arkadaşların bu yana en hafif düzeyde.

KAYNAK : https://www.karar.com/guncel-haberler/nato-genel-sekreteri-cin-guvenlik-tehdidi-rusya-ile-iliskiler-en-dusuk-1620750?

Share
113 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ