logo

trugen jacn

MİLLİYET GAZETESİ TAM SAYFALIK PARALI İLANLA ÇİN’İN UYGURLARA SOYKIRIMINI GİZLEDİ

Milliyet gazetesi,  11.  sayfasında tam sayfa Çin propagandası içerikli bir paralı ilan yayınlayarak Çin’in Uygurlara yönelik soykırım cinayetlerinin üstünü örtmeye  çalıştı.    Milliyet gazetesinin Çin  Komünist yönetiminin  işgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere karşı baskı, zulüm ve soykırım   cinayetlerine karşı  Çin Hükümeti’ni savunan  bu tam sayfa   ilanına  Türk kamu oyundan  tepkiler yağmaya devam ediyor.

 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Milliyet gazetesinin   11.sayfasında 13 Eylül 2021’da ” Çin/ Xinjiang’: Etnik Eşitlik Politikasının Tanığı ve Yararlananı’ başlığı ile tam sayfa olarak verdiği haberde,  Doğu Türkistan‘da insan haklarına önem verildiği, insanların eşit haklara sahip olduğu, dini inanç ve özgürlüklerin olduğu propagandası yapıldı.

BAŞTAN AŞAĞI TAM SAYFA REZİLLİK!

Uygur Türkleri, zalim Çin hükümeti tarafından yıllardır sistematik olarak soykırıma uğruyor. Çin hükümeti yerli ve yabancı medya kuruluşları tarafından sürekli olarak ‘toplama kampları’ ile gündeme geliyor ve tepki topluyor. Ancak Milliyet gazetesi öyle bir haber yayınladıki ‘bu kadarı da pes artık’ dedirtti!

Baştan aşağı reklam/propaganda kokan sözde haberde, Doğu Türkistan’da herşeyin güllük gülistanlık olduğu iddia edilirken, gerçekler ise bambaşka bir boyutta… Uygur Türkleri yıllardır, Çin hükümetinin toplama kamplarında her türlü zulme maruz kalıyor, camileri yıkılıyor ve aileleri parçalanıyor.

“SİZ HANGİ MİLLİYET’TENSİNİZ?”

Öte yandan söz konusu reklam/propanda habere, tepkiler çığ gibi büyüyor. Araştırmacı yazar Müfid Yüksel, kişisel sosyal medya hesabından habere tepki göstererek, “Uygur Türkleri, Çin/ÇKP yönetiminin Vahşi/Anti-İslam toplama kamplarında her türlü zulme maruz kalırken, camileri yıkılırken, aileleri parçalanmışken; Çinli Hui Müslümanları her türlü baskı altında yaşarken; Milliyet Gazetesinin bugünkü sayısında Uygurlara karşı Çin propagandası” şekline bir paylaşımda bulundu.

Ayrıca, sosyal medyada kullanıcılar skandal habere sessiz kalmazken, “Siz hangi Milliyet’tensiniz?”, “Milliyet gazetesi yayınlandığı dile ihanet etmiştir. Her şeyiniz satılık veya kiralık öyle anlaşılıyor.” yorumları yapıldı.

Kaynak : https://www.milligazete.com.tr/haber/7781096/milliyet-uygur-turklerini-unuttu-tam-sayfalik-cin-propagandasi

 

Share
575 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ