logo

trugen jacn

MİLLİ EĞİTİM’DEN İŞGALCI ÇİN’İN “HAYALİMDEKİ ÇİN RESİM YARIŞMASI”NA SKANDAL DESTEK!…

Fotoğraf açıklaması yok.
Hamit GÖTÜRK (UYHAM)
Dünya, Çin’in İşgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere yönelik baskı, zulüm ve insan hakları ihlalleri ile etnik soykırım cinayet haberleri ile çalkanırken Milli Eğitim Bakanlığı’ndan  İşgalci Çin’in propaganda amaçlı resim yarışmasına skandal bir destek geldi. Türk -İslam dünyasının ümit ve  ilham  bulakı ve Çin işgalı altında inleyen  mazlum  Doğu Türkistan Türklerinin fani dünyadaki tek dayanağı ve  teselli kaynağı T.C.Devletimizin  Milli Eğitim Bakanlığı   Doğu Türkistan Türklerinin soykırımcısı ve katili Çin’in  Türk Milletini aldatmak ve Doğu Türkistan Türklerine yönelik baskı, zulüm ve soykırım cinayetlerini  gizlemek amacı ile Türkiye’de açacağı sözde “Hayalimdeki Çin Resim Yarışması”nı Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü  yayınlanan bir genelge ile tüm Orta Öğretim kurumlarına tavsiye edilerek  sözde bu Çin Resim Yarışmasının T.C.devleti olarak  desteklediği görüldü.
Bir şunu diyen bir yazı 'T.C. MEB Ortaöğretim Kurumları Öğrencileri "Hayalimdeki Çin" Resim Yarışması Tema:Turkie-iniii Tema:Türkiye-Çin Diplomatik 50 50.Yil Yıl 土耳其教育部全国高中生 我想象的中国 绘画比赛 主题: 中土建交50周年 2021 土耳其教育部 中国駐土耳其大使馆 国际学术与文化研究基金会 联合主办 www.ubikav.org.tr' görseli olabilir
Çin Ekonomik Olarak Türkiye’ye  Yerleşirken bu Kez Başka  Sahalara El Atıyor
Çin yönetimi Doğu Türkistan Türklerine karşı tarihin şimdiye kadar şahit olmadığı  ve Faşist Hitler, Katliamcı Pol-pot ve diğer soykırımcı ve katil diktatörlerden  onlarca kat daha beter soykırım  cinayetleri   işlerken  ekonomik gücünü kullanarak Türkiye’ye yerleşiyor.
ÇKP diktatörlüğüne  bağlı Çinli Şirketler Türkiye’de gayrimenkuller, evler, Yollar, Limanlar, Bankalar ve devasa Gökdelenler satın alarak yerleşirken  bu kez Türkiye’deki güdümlü STK.larını kullanmakta ve Lobi faaliyetleri yürüterek  Türkiye’de nüfuz ve etki sahası  elde etmeye çalışıyor. Bu kez  bir adım daha atarak Türk Milli Eğitimine ve Orta Okullarımıza kadar  sirayet ve nüfuz etmeye başlamış bulunuyor. ÇKP Faşist emperyalizmi kendi   güdümündeki bazı sözde Türk STK.larını  kullanmakta Türkiye Türklerinin soydaş, Kandaş ve Dindaşlarına yönelik baskı zulüm ve etnik soykırım cinayetlerini gizlemek ve Türk kamu oyunda  Doğu Türkistan meselesini  unutturarak gündemden düşürmek için   HAYALİMDEKİ ÇİN RESİM  YARIŞMASI açmaktadır. Bu suretle  Türkçenin yasaklandığı, Türk dilini kullanmanın suç sayıldığı ve Kur’ani kerimlerin lağımlara atılarak yık edilmeye çalışıldığı,dini kitapların meydanlarda yakılıdığı, Camilerin Meyhane ve Diskoteklere dönüştürüldüğü bir süreçte Çin emperyalizminin bu aldatma amaçlı  bu sözde yarışmasını resmen desteklemesi infil yarattı ve büyük tepki ile karşılandı. Çin işgal yönetiminin  esas amacı Ankara’daki Elçiliğini  aracılığı ile  güdümlü Türk  STK.larını kullanarak  Türklerin insanlık dışı yöntemlerle Türk Kimliklerinden uzaklaştırdığı ve diğer cinayetlerini bu ve benzer aldatmaca, göz boyama ve Çin usulü çeşitli sahtekarlıklarını örtmeye çalışmaktır.
ÇKP’li Faşist işgalcılar Türk dünyasının  ve özellikle Doğu  Türkistan Türklerinin yegane dayanağı ve  güç kaynağı T.C. devletimizin Milli Eğitim Bakanlığımızın  de bu şen’i  emellerine alet etmekten çekinmediği bu yalanlarından dolayı her zamanki gibi hiç de  arlanmadığı açıkça görülmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığımızır Yetkilileri :  AK Parti Sözcüsü Sayın Ömer Çelik ve Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun   Çin’in Doğu Türkistan Türklerine yönelik baskı, zulüm ve insan hakları ihlallerine karşı açıklamalarını  lütfen bir kez daha dinleyiniz. Doğu Türkistan Türklerinin duyarlılığını hiç hesaba katmadan  Çin yönetiminin bu sahtekarlığına sözde bu Resim Yarışmasını Orta dereceli Okullarımıza tavsiye ederek  Çin’e destek olmayınız.
Perinçek: Abdullah Öcalan yakın zamanda TV'ye çıkarılacak
Çin’in Türkiye’deki Adamı Perinçek Yine Devrede
Türkiye’de Soykırımcı ÇKP’nin  Doğu Türkistan’da işlemekete olduğu insanlık dışı bütün cinayetlerini gözü kapalı onaylayıp destekleyen, ÇKP Naziziminin Hitler Faşizminden örnek alarak Doğu Türkistan’da kurduğu  Çin tipi Nazi/Toplama kamplarını  Çin ağzı ile Eğitim Kampı olduğunu öne süren, bu Çin Nazi Kamplarında haksız ve hukuksuz şekilde hapsedilip  aç  ve susuz bırakılan, tuvalete gitmeleri dahi  yasaklanan insanlık onuru çiğnenen ve aşağılanan masum Uygur Türklerinin bu kamplarda eğitildiği yalanını patronu ÇKP diktatörlüğü gibi  tekrarlıyor.  Miadını doldurmuş, Çizilmiş  eski bozuk plak gibi  sürekli bu yalanlarını zırvalıyor.  Perinçek  Uygur Türklerine her fırsatta  hakaret etmekten çekinmiyor ve arlanmıyor. Uygur Türklerini acımasızca ve Vicdansızca  PKK  Katiller Çetesi ile bir tutarak  aşağılıyor. Kendisi ise,  Çiçekler vererek bebek ve çocukların aşağılık  ve vicdansız katiline övgüler yağdırıyor. Perinçek Soykırımcı ve İşkenceci ÇKP  zalimini destekleyerek zulüm ortağı oluyor ve mazlum Uygur Türklerine ise, ÇKP gibi saldırıyor.
Çin’in Ankara Büyükelçiliği ile birlikte sözde  ” Hayalımdaki  Çin Resim Yarışmasını  düzenleyen Ankara  merkezli   Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı adlı bir kuruluş olarak öne çıkıyor.  Bu Çin Elçiliğinin İşbirlikçisi Vakfın Başkanı  ise, Perinçek’in Vatan Partisinin geçtiğimiz  yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu  biliniyor.
Bir şunu diyen bir yazı 'DOĞU TÜRKİSTAN' çizgi filmi olabilir
Sayın Milli Eğitim Bakanlığı Yetkilileri
Sizin  Türk Orta  Öğretim Kurumlarına tavsiye ettiğiniz  sözde  Hayalınızdaki Çin Resim Yarışması Çin’in  ülkemizdeki sergilemek istediği  büyük bir yalan ve göz boyamadır.
Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da  hayal edilebilecek  hiç bir şey yoktur. Çin,1949’da işgal ettiği Doğu Türkistan’da yaşayan Türklerini baskı, zulüm ve envaiçeşit Çin işkenceleri ile soykırım yaparak yok edegelmiştir. 2017’den beri ise Türklere yönelik bu etnik soykırım cinayetlerini ÇKP’nın resmi  uygulaması olarak yasal hale getirmiştir.
Sizler Çin’de hayal arıyorsanız  ÇKP Nazizminin baskı ve zulmünden kaçarak ülkemize sığınan Doğu Türkistanlı sığınmacıların hallerini ve  hayallerini lütfen   sorunuz !
Anne ve babası Çinli işgalcılarca katledilmiş veya Çin Nazi Kamplarına kapatılmış yetim ve öksüz yüzlerce Uygur Türkü çocuklarımız devletimizin ve Milletimizin şafkat, merhamet ve yardımı ile hayatlarını sürdürüyorlar.  Onlar sizlere  Çin’in  işgalindeki Doğu Türkistanlıların ÇKP adlı Tedhiş Örgütünün elinden neler  çektiklerini sizlere  çok güzel anlatırlar.
 Çin’de hayal Kurulabilecek,  insan onuruna  yakışacak her hangi bir şey  yoktur !
ÇKP.nin diktatörlüğünün işgalindeki Doğu Türkistan’da  hayal  edilebilecek ve insan vicdanına uygun hiç bir şey yoktur.
ÇKPDiktatöryasının işgalindeki Doğu Türkistan’da göz yaşı vardır!
Akan masum Türk kanı var. Baskı zulüm, işkence vardır.   Her biri insanlığa karşı işlenen suç niteliğinde  ve  sadece Müslüman Türklere yönelik aşağılık ve alçakça soykırım vardır !
Kamplarda esir  genç kız ve kadınlarımıza sistematik tecavüz, taciz ve işkence vardır!
Türk ırkının yok olması için  doğum yaşındaki Uygur Hanımlarımıza zorla kısırlaştırma  cinayetleri  vardır !
Masum Türk Çocuklarını ana babalarınden zorla ayırarak onları Çinli olarak dönüştürme cinayetleri vardır !
İşgalci, Sömürgeci, Gaspci ve soykırımcı ÇKP Diktatörlüğünün insanlık dışı cinayetlerinin tamamını  burada yazmaya kalksak ne zaman kafi gelir ne de  sayfalar yetir !
Ve de sizlerin bunları dinleyecek  havsalanız ve zamanınız vardır !
Sayın Yetkililer :  Doğu Türkistan’da baskı, zulüm ve soykırımla yok edilen Uygurlar, Kazaklar, Kırgizlar ve diğer Müslüman Türkler  sizlerin insandaşlar dindaş ve ve kardeşlerinizdir. Onların bu  baskı, zulüm ve soykırımdan kurtulamaları için  için bir şey yapamıyorsanız,onların dramına sessiz ve kayıtsız kalıyorsanız da onların katillerinin sahtekarlıklarına lütfen alet olmayınız.
Uygur Türklerinde bir ata sözü vardır : Yadning yandan- Tukkannıng Candan Yanı Yabancı yaptığı yandan,Kardeşin yaptığı ise candan geçer. Zulüm ve esaret ebedi değildir. Doğu Türkistan Allah’ın yardımı ile bir gün mutlaka ÇKP Zaliminin esaretinden kurtulacak, özgür ve bağımsız olacaktır. Bütün Türkler olarak bu ülkede dalgalanacak ak yıldızlı Gök ve Al bayraklarımızın gölgesinde buluşacağız.
Çin’in insanlık dışı  cinayetleri unutulacak ancak,sizlerin  Mazlum Uygur Türklerinin düşmanlarına gösterdiğiniz bu  hoş görü ve destek asla unutulmayacaktır.
Sayın Yetkililer :
Sizler bu tavrınız ile  ÇKP’nin mağdur ve mazlumu Doğu Türkistanlıların  yaralarına Çin kezzabı dökerek kanattınız. Şu Ramazan günlerinde onların yürek acılarına acılar kattınız.
Çin’in cinayetlerini gölgelemek ve Türk kamu oyundan gizlemek ve halkımızı aldatmak için sahnelemek istediği bu sözde yarışma ile ilgili Genelgenizi lütfen geri çekiniz !
Mazlumlardan yana olmak  vicdanın ve insanlığın gereğidir !
Allah aşkına yapmayın eylemeyin !
ALLAH ADİLDİR,RAHMAN VE RAHİMDİR.
MAZLUMLARIN YEGANE SAHİBİ ALLAH TAALA’DIR
Share
566 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ