logo

trugen jacn

İSTANBUL MİLLETVEKİLİ PROF.DR.ÜMİT ÖZDAĞ:DOĞU TÜRKİSTAN’DA EZİLENLER BUDİST MİDİR ?

İstanbul Milletvekili ve Ayyıldız Hareketi Lideri  Prof.Dr.Ümit Özdağ katıldığı bir Tv.Programında Çin’in işgalindeki   Doğu Türkistan Türklerinin durumuna da gündeme getirdi.  Milletvekili Özdağ Türkistan Türkleri Budist midir ki diğer Mazlumlara  gösterilen ilgi  onlardan esirgeniyor?” sözler ile  hükümetin duyarsızlığına ve kayıtsızlığına tepki  gösterdi. 

Ümit Özdağ, Partisinin Türkiye İçin 4'üncü Sanayi Devrimi Projesini Açıkladı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

“DOĞU TÜRKİSTAN’DA EZİLENLER BUDİST TÜRKLER Mİ!”

Türkiye’nin dış politikasına  değinen Özdağ Müslüman Araplar ile Müslüman Türkler arasında çifte standartlı bir tutum sergilendiğini belirterek  ” Türkiye, dış politikada Filistin’den  daha fazla Filistin’ci; Hamas’tan daha Hamasçı bir tutum sergiliyor. Kudüs’te  müslümanlar eziliyor. Elbette onlara  sahip çıkacağız. Ama konu  Filistin’den daha kötü durumda olan Doğu Türkistan’a aynı duyarlılık  gösterilmiyor. sözleri ile hükümeti eleştirdi.  

Doğu Türkistan’da ezilenler Budist Türkler mi!

Doğu Türkistan’da bütün dünya, bir baskı  olduğunu biliyor ve bu durumu izliyor ve tepki gösteriyor. Ama Türkiye buna  susuyor. 30 milyon Türk’ün elinden bırakın İslami hakları, insanlık hakları  dahi ellerinden alınıyor, bunun karşısında ağzınızı açmıyorsunuz ? ; Dışişleri Bakanı Kudüs ve  Filistin meselesine bakıp  diyor ki ” Ümmet bizi bekliyor diyor. Ama, Doğu Türkistan meselesi olunca ilgililer  ağzınızı açmıyorsunuz; . Doğu Türkistan’da ezilen Türkler Budist değil, Müslümandırlar.  Sen, Türk milletinin dışişleri bakanısın. Sen, Türk milletinin ne istediğine  de lütfen  bir bak Sayın Bakan !” dedi.

 KAYNAK : https://haberiniz.com.tr/gundem/umit-ozdag-partisinin-turkiye-icin-sanayi-4-0-devrimi-projesini-acikladi-28052021

Share
316 Kez Görüntülendi.