logo

trugen jacn

MHP M.VEKİLİ KILAVUZ’DAN “ALBAYRAKTAN GÖKBAYRAĞA SELAM”- D.TÜRKİSTAN’A DESTEK!

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Bütçe Konuşması - 15 Aralık 2020  - YouTube

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

TÜRK dünyasının Yiğit evladı,mazlum doğu Türkistan Türklerinin dert ve istiraplarının ortağı MHP Mersin Milletvekili sayın Olcay Kılavuz TBMM.Genel Kurulunda söz alarak konuştu. Milletvekili Sayın Kılavuz konuşmasında Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Türkleri yönelik baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerinin devam ettiğini örnekler vererek anlattı ve Milletvekillerinin dikkatini çekti.

MHP Mersin Milletvekili Sayın Olcay Kılavuz konuşmasını şu çarpıcı çümlelerle sürdürdü : “Gökbayrak bayrağımız, İsa Yusuf Alptekin onurumuz, Osman Batur kahramanımız, Kaşgar ata yurdumuzdur. Doğu Türkistanlı Türk Kardeşlerimizin derdi de bizim derdimizdir. Mazlum soydaşlarımızın derdi derdimiz, sevinci sevincimiz, davaları ise, şeref nişanemizdir.”dedi.

MHP Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakarı Eğitim ve Kültür Vakfı eski Genel Başkanı Olcay Kılavuz TBMM.Kürsüsünden Türkiye ve dünyaya yiğitçe haykırdı : ALBAYRAK’TAN GÖK BAYRAĞA SELAM OLSUN ! Milletvekili Kılavuz bu tarihe not düşen yiğitçe haykırışı ile şehitlerimizin aziz ruhlarını şad,Doğu TÜrkistan’da vatanları ve kutsal değerlerini korumak için mücadele veren Savaşcılarımıza moral,destek ve güç verdiğini gösterdi.Allah kendisinden razı olsun.Amin

ÜLKÜ OCAKLARI DERGİSİ'NDEN DOĞU TÜRKİSTAN'A ÖZEL SAYI – Türkistan – Doğu  Türkistan Uygur Türkleri

MHP Milletvekili Olcay Kılavuz’un TBMM.’deki konuşması aşağıdadır :

Share
331 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ