logo

trugen jacn

MHP GENEL BAŞKANI DR.SAYIN DEVLET BAHÇELİ:UYGUR TÜRKLERİNİN HÜZNÜ YÜREĞMİZDEDİR!

Bahçeli'den çözüm süreci tepkisi

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

MHP Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli hatalık TBMM.Gurup Toplantısındaki konuşmasında Doğu Türkistan ve Uygur Türk meselesini de gündeme getirerek “Uygur Türklerinin Hüznü yüreğimizdedir!” açıklamasında bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin TBMM Grup Toplantısında Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Devlet Bahçeli Uygur Türkleri meselesini aylar sonra da gündeme getirerek konuştu.

Çin’in Uygur Türkleri’ne uyguladığı asimilasyon uzun süredir muhalefet partileri tarafından dile getiriliyor, AK Parti ve MHP’ye Çin’in Uygur Türklerine karşı uyguladığı asimilasyona karşı sessiz kalmakla eleştiriler yöneltiliyordu. MHP Lideri Devlet Bahçeli ilk kez Uygur Türkleri hakkında açıklamada bulundu. Bahçeli kimse bize Türklüğü öğretemez ifadesini kullandı.

MHP Genel Bahçeli Dr.Bahçeli :  Kimse Bize Uygur Türkleri Hatırlatması Yapamaz

 Türklerle bağını koparan kim varsa Uygur Türklerini ağzından düşürmüyor bunların niyetleri farklı diyen Devlet Bahçeli Uygur Türklerinin yaşadığı zulmün acısının yüreklerinde olduğunu söyledi. Devlet Bahçeli Uygur Türkleri’ne göstermelik ses çıkarıyorlar diyerek İYİ Parti CHP ve HDP’yi eleştirdi.

Türk milleti bu coğrafyanın kınına sığmayan kılıcıdır. Özellikle hiç kimse bize Türklük konusunda bir şey söyleyemez. İkazen hatırlatma yapamaz. Uygur Türklerinin hüznü yüreğimizdedir. Lütfen dikkat buyrunuz, Türk milleti ile gönül bağı kopmuş kim varsa bize Uygur Türkleri konusunda ileri geri konuşuyor. Haininden hayasınıza kadar hepsi ağız birliği etmişcesine bilirkişilik taslıyor. Be ey gafiller Türklük sizin ne ara meseleniz oldu? Limassol’deki faşistlerle sizin aranızda ne fark vardır? Niyet sahiplerinin derdi başkadır. Herkes haddini bilsin. CHP böyle demiş, İP şöyle demiş, bizim için sadece gürültü kirliliğidir. Türkmeneli Türktür, Türk’ün ta kendisidir. Türk’ün mezhepsel ayrımı değil, tarihi kimliği, her şeyin önünde ve üstündedir. Bu uğurda samimi mücadele veren Türkmen kardeşlerimizin yanında olan Sayın Erşat Salihi’ye teşekkür ediyor, çalışmalarını hiçbir zaman unutmayacağımızı söylemek istiyorum. Andımız’ı istismar edenler, bu sevdadan ilelebet mahrum olan kimliksizlerdir. Mazide yaptıkları hem kefilimiz hem de umudumuzdur.

Share
200 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ