logo

trugen jacn

MESUT ÖZİL, SADECE FUTBOLCU DEĞİL, MAZLUMLARA DUYARLI ERDEMLİ BİR İNSAN VE TÜRK !

Almanya’da doğup büyüyen Türk asıllı Futbolcu sadece bir futbolcu veya spor adamı değildir.O,siyasi olayları ve dünya’da olup bitenleri takip eden ve tavır koyan duyarlı, gerektiğinde tepkisini ortaya koyan doğruları,hak ve hukuku yiğitçe haykıran vicdanlı, erdemli bir Müslüman Türktür. Mesut Özil geçtiğimiz yıl, Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere karşı baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerini kınadığı ve tepki gösterdiği için İngiltere Premier Ligi Futbol takımı ile arası açıldı ve Kadro dışı bırakıldı. Çin ise, Özil’in oynadığı maçların Tv.larında gösterilmesini yasakladı. Mesut Özil,Vicdanı,imanı ve adil düşündüğü ve tavır koyduğu için maddi ve manevi olarak büyük kayıplara uğradı.Ama bu vicdanlı ve yiğit Futbolcunun uğradığı zararların karşılığı ona teşekkkür eden ve minnet duyan Soykırımla yok olma tehdidindeki Doğu Türkistanlı Müslüman Türklerin gözyaşları içinde kendisine niyaz ettiği dualarıdır.

Başka bir Mesut Özil portresi: Sadece futbolcu değil siyasi olaylara da duyarlı, e-spora da meraklı

Hamit Göktürk (UYHAM)

Mesut Özil Almanya’da yaşayan Zonguldaklı bir Türk ailenin Almanya’da doğup büyüyen ve olarak yıldızı ÇKP İşgal yönetiminin Doğu Türkistan Türklerine yönelik soykırım cinayetlerine tepki gösteren ve bu insanlık dışı uygulamalarını kınadığı için Çıkarlarını her şeyin üstünde gören Sömürge artıkları kulüplerin gadrine uğrayan ve kadro dışı bırakılan,ÇKP Faşizminin düşmanlığına maruz kalan vicdanlı,onurlu ve Alicenap insan ve Erdemli Sporcu Mesut Özil Fenerbahçe Spor Kulübü ile önümüzde sezon için anlaşmıştır.

Bu gece Türkiye’ye geliyor.Sokağa çıkma yasağı olmasa idi de kendisini Al ve gök bayraklarımızla Hava alanında karşılayabilse idik !

Türk sporunun asırlık Kulübü Fenerbahçe’ye ancak Mesut Özil gibi insanlık faziletleri ile dolu yiğit ve mert ve centilmen bir sporcu yakışır. Erdemli Sporcu Mesut Özil, Fenerbahçe’ye en başta onur daha sonra ise şampiyonluk kazandıracaktır.

Mesut Özil 2019’da mazlum DOğu Türkistanlı Kardeşleri için dünyaya şu sözleri ile haykırıyordu :

“Ey Doğu Türkistan. Ümmetin kanayan yarası. Eziyetlere direnen mücahit ve mücahideler topluluğu.
Zorla İslam’dan uzaklaştırmaya çalışanlara karşı tek başına mücadele veren şanlı müminler. Kur’anlar
yakılıyor, camiler kapatılıyor, medreseler yasaklanıyor, din alimleri birer birer öldürülüyor. Erkek
kardeşler zorla kamplara sokuluyor. Onların yerine Çinli erkekler ailelere yerleştiriliyor. Bacılar zorla
Çinli erkeklerle evlendiriliyor. Tüm bunlara rağmen Ümmeti Muhammed suskun, sesi çıkmıyor.
Müslümanlar sahiplenmiyor. Bilmezler mi ki zulme rıza zulümdür.
Hz. Ali ne güzel demiş: ‘Zulme engel olamıyorsanız, Onu herkese duyurun!’ Batı medyası ve devletlerinde
dahi bu olaylar aylardır, haftalardır gündemde iken Müslüman ülkeler ve medyaları nerede? Bilmezler
mi ki, zulmün olduğu yerde tarafsızlık, namussuzluktur… Bilmezler mi ki yıllar sonra oradaki
kardeşlerimizin bu acı günlere dair hatırlayacakları zalimlerin işkenceleri değil, biz Müslüman
kardeşlerin sessizliği olacaktır. Ya Rabbim, Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize yardım eyle… Şüphesiz ki
Allah; tuzak kuranların en hayırlısıdır.”

Mesut Özil Türk Basınında

Mesut Özil’in Doğu Türkistan ile ilgili paylaşımlarından sonra Türkiye’ye gelmesi spor basını ve camiasında da gündem olmaya başladığı görüldü.
https://www.sporx.com/futbol/‘nın haberi şöyle ;

Özil’i böylesine dışlanmışlığa iten olay, kuşkusuz Çin’in Doğu Türkistan bölgesinde Uygur Türkleri’ne uyguladığı “baskıcı” rejim. Pekin’deki 2008 Olimpiyat Oyunları’ndan önce de Tibet üzerindeki baskılar dünya kamuoyunda tartışılıyordu. Özil, Aralık 2019’da İnstagram’da mavi zemin üzerine beyaz ay yıldızla oluşturduğu panoda “Ey Doğu Türkistan” diye başlayan mesajında “mücahid ve “mücahideler”i tek başına mücadele eden “şanlı müminler” olarak selamlıyor, sonra da sessizlik karşısında “Bilmezler ki zulme rıza zulümdür” diye sesleniyordu.

ÇİNLİLERDEN MESUT’A TEPKİ

Mesut Özil’in bu çıkışı, Çin hükümeti tarafından tepkiyle karşılandı. O kadar ki o hafta oynanan Machester City Arsenal maçı, yayın hakkını elinde bulunduran Çin kanalında yayınlanmadı. 2017 yılında Çin’i ziyaret eden Arsenal’in forması en çok satılan oyuncularından biri Mesut’tu. O formalar, mesajdan sonra Çinli Arsenal fanatikleri tarafından yakıldı. Kuşkusuz Çin hükümetinin ve Premier League yayınlarına büyük paralar ödeyen Çinli sponsorların da Mesut’a karşı büyük tepkileri vardı.

UYGUR TÜRKLERİ İÇİN SESSİZ KALMADI

2019 yılında ise dünya gündeminde Birleşmiş Milletler ve çok sayıda insan hakları örgütünün resmi verilerine göre, en az 1 milyon Uygur ve diğer Müslüman azınlık nüfusun Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında tutulduğu haberleri yer alıyordu.

Futbol dünyasında başarıdan başarıya koşan Mesut Özil, Uygur Türkleri ile ilgili paylaşımda bulunarak İnstagram hesabından onların yanında olduğunu belirten açıklamalarda bulundu. Özil, “Ey Doğu Türkistan” sözleriyle başladığı iki sayfalık mesajında Sincan Özerk Bölgesi’nde bulunan Müslümanlar için sessiz kalınmaması gerektiğini ifade etti. Özil’in bu paylaşımı futbol dünyasının en çok konuşulan konularından biri oldu. 

TEPKİLERDEN SONRA KADRO DIŞI

2019-20 sezonunda 18 maçta oynayan ve 1 gol atan Mesut, Çin’deki tepkilerden sonra fiilen kadro dışı kaldı. 2020-21 sezonunda lig kadrosuna alınmayan Mesut Özil, içinde bulunduğumuz ara transferde kadro dışındakilerin oynatılmasına izin verildiği halde Arteta tarafından hala oynatılmıyor.

Ünlü gazeteci ve Spor Yorumcusu Sayın Hıncal Uluç Fotomaç gazetesinde şunları yazdı :

Hıncal Uluç’tan flaş Mesut Özil yorumu! “Kadroya alınmama nedeni. Uygur Türkleri Çıkışıdır!..

“A Spor’un usta yorumcusu Hıncal Uluç, Fenerbahçe’nin Arsenal’den kadrosuna kattığı Mesut Özil tranfersine dair flaş değerlendirmelerde bulundu. Uluç, Mesut Özil’in Arsenal’de kadroya alınmamasına dair “Uygur Türklerine yönelik yapılan asimilasyonu eleştirdiği için kadroya alınmadı” dedi..

Eski Futbolcu ve Ünlü Spor Yorumcu Rıdvan Dilmen ” BİZ İSLAM ÜLKESİYİZ MESUT’UN DURUŞU
ÇOK ÖNEMLİYDİ”

Mesut Özil’in Filistin ve Uygur Türkleri duruşunu övdü!

NTV’de yayınlanan %100 Futbol programında konuşan Rıdvan Dilmen “Mesut Özil,
Türkiye’nin bir değeridir. 12 milyon pound kazanıyordu Arsenal’de. Ülke sevgisi olmasa bu yaşta gelir mi Allah aşkına?” ifadelerine yer verirken “Biz bir İslamÜlkesiyiz.

Kırım Emel Vakfı Başkanı Karatay :

Kırım Emel Vakfı Başkanı ve TRT İstanbul Bölge eski Müdürü Sayın Zafer Karatay’ın Mesut Özil’in Doğu Türkistan çıkışı, Türkiye’ye gelmesi ve diğer gelişimeler ile ilgili değerlendirmesi şöyle :

1- FB, GS, BJK TS vb diğer rakip taraftarlar #Mesut Özil üzerinden s.d.k yarışına girdikleri kadar keşke Mesut’un Uygurlara desteği sebebiyle Arsenalde oynatılmadığını dile getirip, bu yönde Mesut’a ve Uygurlara da arka çıksalardı.

2- Çin lobisine esir olan #Arsenal kümeye

3- çok iyi bir futbolcu ve lige kalite getirir

4-Şansızlığı, çok pespaye bir futbol ortamına geliyor. Türkiyede futbol klüplerini yönetenler, oportünist, popülist ve ayarlarını ezik ve hayatta başarı gösterememiş, tek avuntuları bu olan kitlelere göre yapmaları… Ekranlardaki yorumcular ve yorumlar bir kaç istisna hariç, “kara komedi”

5- Türkiyedeki derbi maçları dün akşamki ingiltere bölgesel derbisi Wolf-WBA. Maçı kadar bile kaliteli, futbol ve mücadele odaklı heyecanlı olmuyor. Başarısızlığın suçu hakemde ve Rotschilts ailesinde aranıyor. Daha iyi olmak için rakipleri aşağı çekmek için uğraşılıyor.

6-Bir GS’li olarak Mesut Özil’e başarılar ve Uygurlara desteğinin sürmesini diliyorum.

7-Başarısı Hagi gibi liderlik yapıp takımını Avrupa şampiyonu yapması olacaktır.

8-Hayat devam ediyor. Çin zulmü ve İşkencesi Doğu Türkistan’da – Rus işgali ve işkencesi de Kırım’da sürüyor.

Tv. kanallarında yaptığı programlarla ses getiren ve Doğu Türkistan duyarlılığı ile bilinen Gazeteci yazar Mehmet Ali Önel’in paylaşımı şöyle :

Doğu Türkistanlı mazlumlara verdiği destek sonrası Çin lobisi tarafından Arsenal’da kadro dışı bırakılan Mesut Özil Fenerbahçe’ye transfer oldu.

2Hamut Mahmut ve Murathan Turkten1 PaylaşımBeğenYorum YapPaylaş

Share
601 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ