logo

trugen jacn

LÜLEBURGAZ GÖNÜLLÜ SİVİL TOPLUM İNSİYATİFİ’NDEN ÇİN ZULMÜNE KARŞI AÇIKLAMA

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, şunu diyen bir yazı 'C DOĞU TÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR'

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Edirne’nin Lüleburgaz İlçesinde Türk Ocakları Şubesi başta olmak üzere bir çok sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu GÖNÜLLÜ SİVİL TOPLUM İNSİYAFİFİ Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere karşı baskı zulüm ve soykırım uygulamalarına karşı kent merkezi’nde düzenledikleri ortak bir basın açıklaması ile tepki gösterdi ve Çin yönetimine tepki gösterdi.

Lüleburgaz Gönüllü Sivil Toplum İnsiyatifinin ortak basın açıklaması şöyle ;

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, şunu diyen bir yazı 'DOGU'

DOĞU TÜRKİSTAN BASIN AÇIKLAMASI


Değerli basın mensupları, kıymetli dostlarımız.
Doğu Türkistan bizim yıllardır kanayan yaramız.
Bu yaraya merhem olmak için bu kutlu yürüyüşe katılıp davetimize icabet eden tüm dostlara sevgilerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz.
Vicdan sahibi gönüllerin huzurunda yaraya merhem olmak yerine katil Çin’in, Doğu Türkistan’daki Uygur Türkü soydaşlarımıza dindaşlarımıza uygulamış olduğu insanlık dışı baskılara, zulümlere sessizliğini koruyan
anlayışı şiddetle kınıyor, haksızlık karşısında susmamalarını dilsiz şeytan olmamalarını talep ediyoruz.
Türk esir olmaz anlayışını hafızamıza kazınmışken Doğu Türkistan’daki zulüm öncelikle Türk dünyasının liderleri başta olmak üzere tüm dünyanın eseridir.
Ata yurdumuzda, bizden olan ve yüz yıllardır işgallere direnen, soykırımlara dayanan, İslam’ın, Türklüğün sancağını güneşin doğduğu en uzak noktada dalgalandıran Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi ilgisizliğin
girdaplarında, cellatlara teslim eden anlayışı şiddetle kınıyoruz.
Duyanlar duymayanlara söylesin ekonomik kaygılar öz kardeşlerimizin çığlığına, feryadına sessiz kalmamıza sebep olamayacaktır!
Bizleri dünya telaşı ile meşgul olmamızı sağlayan bu sistem ve bu sisteminin kurucu güçleri gaflette olduğumuzu düşünerek Atamız Kürşad ve 40 Çerisinin intikamını bizlerden almak isteyebilirler.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, şunu diyen bir yazı 'C DOĞU TÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR'

Onlara diyeceğimiz şudur ki; Yanılıyorsunuz, Zalimliklerinizi ve hain projelerinizi başaramayacaksınız, buna izin vermeyeceğiz.
Ayrıca o hain fikir ve düşünceler barındıran güçlere buraya gelip kutlu yürüyüşümüze dahil olanlara iyi bakmalarını, Atamız Kürşad ve 40 Çerisini gözlerinde canlandırmalarını söyler, Şairimiz Namık Kemal’i“Ecdâdımızın heybeti ma’ruf-ü cihândır – Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır.” sözünü de hatırlatırız.
Türkiye geçmiş zamandan günümüze nasıl ki mazlumlara yardımını eksik etmemiş ise aynı tavrı yeniden Doğu Türkistan için de sergilemesi başlıca temennimizdir.
Bu sebeple Sayın cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm devlet görevlilerinden, tüm siyasi parti genel başkanlarından duyarlı olmalarını, Doğu Türkistan’ın haklarının güvence altına alınması hususunda gerekli
net tavır sergilenmesini arzu ediyoruz.
Bizim burada toplanmamız birilerini karalamak, devletimizin aleyhinde propaganda yapmak asla değildir,
tepkimiz ve öfkemiz Çin yönetiminedir.
Müslüman TÜRK Milleti olarak Temennimiz ise TÜRK Dünyası ve İslam alemi başta olmak üzere tüm dünyanın bu zulme, insanlık suçuna tepkisini ortaya koyması net bir tavır sergilenmesidir.
Sayın cumhurbaşkanımız ve diğer parti genel başkanlarının bu konuda duyarlı davranacağını ümid ediyoruz.
Ortak akılda birleşip tavır sergilenmelerini temenni ediyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak yetkili makamlara hür fikrimizi, taleplerimizi ifade etmek en doğal hakkımızdır.
Vakit en kıymetli şeydir. Vaktinizi bize ayırıp davetimize icabet ettiğiniz için tüm katılımcılara, gönüldaşlara tekrardan teşekkür ediyor ve basın açıklamamızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

Saygı ve şükranlarımızla.

Bu kutlu haykırışta yanımızda olan tüm dostlarımıza teşekkürü borç bilirim yüreğinize sağlık.

Gepostet von Can Özcan am Freitag, 27. Dezember 2019
Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1447 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ