logo

trugen jacn

EY TÜRKLER VE MÜSLÜMANLAR ; HİÇ DEĞİLSE ” ÇİN’İN BU ALÇAKÇA”ZULMÜNE SES ÇIKARIN !

İşgali altında tuttuğu Doğu Türkistan’da Çinli işgalcılar envaiçeşit geeleneksel Çin zulmü,aşağılık ve onursuzca insanlık dışı Zulmüyle Türkistan Türklerini günden güne ‘sindirerek’ toptan yok etmek isteyen Çin,yeni bir zulüm dalgasını uygulamaya koydU. “Gözetim uygulaması’ adı altında evlere gönderdiği etnik Han Çinlisi görevlilerin ailelerle aynı odada kaldığı ortaya çıktı. Aile mahremiyetini ayaklar altına alan Pekin’in bu onursuz ve alçakça yürüttüğü sistematik baskı neredeyse her evde uygulanıyor. Batı’nın sert tepki gösterdiği uygulamalara İslam dünyasının sus pus kalması utanca yeni bir boyut katmış bulunuyor.
19-11/10/in.png

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin, Doğu Türkistan’da uyguladığı soykırım politikasını Müslüman uygurların evlerine kadar soktu. Pekin yönetimi, eşlerini zorla toplama kampında tuttuğu Müslüman kadınların evlerine erkek görevliler göndermeye başladı. Müslüman Uygurların mahremiyetini ve aile birliğini hedef alan uygulamayı KARAR’a doğrulayan Uygur Türklerinin temsilcileri “İntihar eden kadınlarımız bile var. Kasaba ve köylerde pilot olarak uyguladılar. Şimdi şehirlerde de yapmaya başladılar. Aile birliğini bozup ve değerlerimizi ayak altına almaya çalışıyorlar” değerlenmesini yaptılar. Çinli görevlilerin çoğu zaman Müslüman Uygur kadınlarla aynı odada uyumasının utanç verici olduğunu belirten Uygur Türkleri “İslam dünyası buna da mı ses çıkarmayacak” yorumunda bulundu.

Pekin yönetiminin, ‘ikiz aile/kardeş aile’ adı altında Müslüman Uygurların evlerine Çinli görevliler gönderme projesi 2017’den beri ‘kültürel soykırım’ ve baskı politikalarının bir ayağı olarak uyguluyor. Çin Komünist Partisi’nin resmi rakamlarına göre, geçen yıl Doğu Türkistan’da 1 milyon 120 bin kamu memuru, 1 milyon 690 bin hanede konakladı.

Toplama kampları gibi soykırım uygulamalarına İslam dünyasının sessiz kalmasından cesaret alan Çin yönetimi, ‘ikiz aile’ dayatmasını bir adım ileri taşıdı. Kocaları toplama kamplarına gönderilen kadınlara erkek görevliler göndermeye başladı. Toplama kampları gibi önce iddia olarak ortaya atılan bilgiler daha sonra hem sosyal medyada yayınlanan görüntüler hem de Çin Komünist Partisi kaynaklarınca doğrulandı.

Özgür Asya Radyosu’na (RFA) konuşan Komünist Parti kaynakları, parti çalışanlarının bir hafta kadar süren gözetim ziyaretleri sırasında Uygur ailelerinin bireyleriyle aynı odada uyuduklarını söyledi. Komünist Parti yetkilisi, yönetimin gözlemlenen ailelerin “akrabaları” diye tanımladığı söz konusu yetkililerin, “ev sahipleriyle” birlikte çalıştığı, yiyip içtiği ve çoğu kez yataklarını paylaştığını söyledi.

Kaşgar’in Yenhisar ilçesinde 70-80 aileyi denetleyen yetkili, isminin saklı kalması koşuluyla yaptığı açıklamada, “Görevliler gece gündüz eşleştirildikleri akrabalarıyla kalıyorlar (…) Normalde bir veya iki kişi tek yatakta uyuyor, eğer hava soğuksa üç kişi birlikte aynı odada oyuyor” dedi.

Yetkili, Uygur ailelerinin “ideolojilerine, yeni fikirler edinmelerine yardım eden” casusların “bu kişilerle hayat hakkında konuştuğunu, bu süre zarfında da tarafların birbirlerine karşı duygular beslediğini” anlattı.

Parti yetkilisi herhangi bir görevlinin birlikte kaldığı kimseden faydalanmaya veya birine cinsel istismarda bulunmaya çalıştığını “hiç duymadığını” iddia etti ve “şimdi kadınların eşleştirilen erkek akrabalarıyla aynı yerde uyumalarının normal karşılandığını” ileri sürdü. Sosyal medya görüntüleri ise ‘casusların’ mahrem ve özel addedilen Uygurların düğünlerine, cenazelerine ve diğer etkinliklerine katıldığını gösteriyor.

https://www.karar.com/guncel-haberler/hic-degilse-buna-ses-cikarin-1379010
Etiketler: » » » » » » » » »
Share
698 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ