logo

trugen jacn

ÇİN,TÜRKLERDEN SONRA BU KEZ MÜSLÜMAN HUİ’LERE DİNİ VE KÜLTÜR SOYKIRIMA BAŞLADI

Çin yönetimi bir camiyi daha yıktı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ÇKP Faşist işgalci rejimi esaretindeki Müslümanları emperyalizminin temel prensiplerinden biri olan “Parçal-Böl ve Yoket” kuralını sinsice uygulamasanı sürdürüyor.Yıllardan beri Müslüman Türklere dini ve kültürel soykırım uygularken, Çinli Müslüman Hui’lere hiç doknmuyor ve onlara her türla dini ibadetlerini yerine getirmelerine ses çıkarmıyordu. Bu kez ise,Hui’lere soykırıma başladı .Ningxia Hui Özerk Bölgesindeki bir Cami’ye saldırarak tahrip eden camiyi ibadet edilemeyecek hale getirdi.

Komünist Çin yönetimi Uygur Türklerine karşı soykırım politikalarını sürdürüyor. Uzun yıllardır İslam’a savaş açan Pekin yönetimi camileri yıkmaya tahrip etmeye devam ediyor. Uygur Türklerine ait haber sitelerinde yer alan bu video da Çin’in Doğu Türkistan’daki bir camiyi daha yıktığı görülüyor.

Çin’in Dini ve Kültürel Soykırım Politikası

Çin Komünist Partisi (ÇKP), dinler üzerinden Çinlileştirmeyi (Sinicization) teşvik etme kararından bu yana, bir çok İslami yapıya zarar verdi. Çin kaynaklı sosyal medyada yayılan görüntülere göre Çinli yetkililer, Doğu Türkistan’daki camileri tek tek yıkıyor ve camilere Çinli yapı görünümü veriyor. ÇKP yönetiminin İslam karşıtı soykırım politikalarını Ningxia Hui Özerk bölgesi başta merkezi Çin’de yaşayan Han ırkından olan Müslüman Hui Müslüman bölgelerinde de yaygınlaşmaya başladığı görülüyor.

Kaynak : https://www.haberfedai.com/haber/cin-yonetimi-bir-camiyi-daha-yikti-7490?fbclid=Iw

Share
360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ