logo

trugen jacn

İZMİR-BORNOVA BELEDİYE MECLİSİ’NDEN İŞGALCİ ÇİN’E UYGUR SOYKIRIMI İÇİN KINAMA

Bornova meclisinde haciz önlemi
UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)
 Çin’in işgalı alatındaki Doğu Türkistan’da yşayan Türklere yönelik baskı,zulüm ve insan hakları ihlallerine yönelik  ülkemizdeki ilçe Belediyelerinin  tepkileri ve ÇKP zulmünü kınayan açıklamaları peş peşe gelmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz haftada İzmir-Selçuk ve Samsun İlk Adım Belediyelerinden sonra bu kez İzmir Bornova belediye Meclisi  üyeleri de ortak açıklama yaparak Çin işgal yönetiminin  Doğu Türkistan Türklerine baskı zulüm ve soykırım cinayetlerine tepki göstererek kınadı.
Çin’in Uygur Türklerine Yönelik Zulmünü Kınıyoruz
İzmir – Bornova Belediyesi Meclis Toplantısı öncesi Millet İttifakı adına konuşan CHP’li Bahar Gürsul da, “Çin hükümetinin Uygur Türklerine yönelik insanlık suçlarını kınıyoruz. Dini ve kültürel baskılar altında tutulmaktadır. İslamiyet’in zorla terk ettirilmesi söz konusu. Uygur Türklerinin yanındayız” dedi.
AK Parti Grup Sözcüsü Sait Tatlı da zulüm nereden gelirse gelsin karşı duracaklarının altını çizerek, “Dün Filistin bugün Uygur Türkleri, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında duracağız” ifadesine yer verdi.
Allah Doğu Türkistan duyarlılıkları ve Çin zulmünü kınayarak mazlum Doğu Türkistan Türklerinin yanında yer alan değerli Meclis üyelerini yürekten kutluyor ve teşekkür ediyoruz.
Kaynak : https://www.gercekhaberci.com/bornova-meclisinde-haciz-onlemi/140890/?fbclid
Share
151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ