logo

trugen jacn

İYİ PARTİLİ AĞIRALİOĞLU ÇİN ELÇİSİNE: BİZİ DE ÇİN/NAZİ KAMPINA ATIP ÖLDÜRÜCEK MİSİNİZ ?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM.Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara BŞB.Başkanı Monsur Yavaş’ın  31 yıl önceki Barın Katliamı  şehitlerini anmak için  yayınladığı mesajlara Çin Büyükelçesinin hadsız.hukuksuz ve küstah twitt mesajina sert tepki göstererek ağır biçimde eleştirdi. İŞYİ Parti Milletvekili Ağıralıoğlu Çin’in Ankara Büyükelçisine ”  Doğu Türkistanlı mazlum kardeşlerimize yaptığınız gibi bizi de hapse mi atarsınız? Hepimizi Toplama Kamplarına  alıp asimile mi ederseniz ?” sorularını yöneltti.

İYİ Partili Ağıralioğlu: HDP ve yöneticilerini meşru görseydik, AK Parti ile siyaset yapardık | Independent Türkçe

 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM.Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara BŞB.Başkanı Mansur Yavaş’ın  31 yıl önceki Barın Katliamı  şehitlerini anmak için  yayınladığı mesajlara Çin Büyükelçesi’nin hadsız,hukuksuz ve küstah twitt mesajina sert sözlerle tepki gösterdi ve  Çin Büyükelçisini en  ağır biçimde eleştirdi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM.Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu kişisel twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında Çin Büyükelçisine şu soruları yöneltti :” Hepimizi toplama kamplarına alıp asimile mi edersiniz? Bize işkence mi yaparsınız? Camilerimizi mi yıkarsınız ?” 

Bir 9 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu’nun Çin Büyükelçisine  twitter üzerinden yaptığı açıklaması şöyle ;

 

Share
123 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ