logo

trugen jacn

İTC.BAŞKANI SALİHİ : TÜRK DÜNYASI DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMELİ !

Irak Türkmen Cephesi Lideri Salihi'den Birleşme Çağrısı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Türk Dünyasının cesur ve yiğit Lideri Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi her fırsat ve vesile ile Doğu Türkistanlı Kardeşlerini unutmuyor ve gündeme getirmeye devam ediyor.

Irak Türkmen Cephesi (İTC)Başkanı Sayın Erşat Salihi İşgalci Çin’in Doğu Türkistan Türklerine yönelik baskı zulüm ve insanlık dışı soykırım cinayetlerine bir kez daha dikkati çekti. Türk Cumhuriyetlerinin ve Özerk Türk Devletlerin Doğu Türkistan konusunda birleşmeleri gerektiğini bu konuda bir şeyler yapmaları gerektiğini açıkladı.

Irak Türkmen Cephesi (İTC) Başkanı Sayın Erşat Salihi medyada da yer alan bu açıklamasını twitter üzerinden yaptığı paylaşımda yaptı.

TÜRK CUMHURİYETLERİ DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN BİRLEŞMELİDİR

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ”Doğu Türkistanlı soydaşlarımız, Çin zulmü altında yıllardır esaret içinde yaşamaktadır. Suçsuz Türk kardeşlerimiz, Çin’in toplama kamplarında sebepsiz yere tutulmaktadır. Özgür Türk Cumhuriyetleri, özerk devletlerimiz ve bütünümüz Doğu Türkistan için birleşmek zorundayız.” dedi.

Share
302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ