logo

trugen jacn

İSRAİLLİ AKTİVİST : ÇİN’İN UYGURLARA YAPTIĞI NAZİLERİN YAHUDİ SOYKIRIMI İLE AYNI

İSRAİLLİ AKTİVİST : ÇİN’İN UYGURLARA YAPTIĞI   NAZİLERİN   YAHUDİ SOYKIRIMI İLE AYNI

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Bütün dünyanın gözleri önünde uluslararası hukuku ayaklar altına alan ÇKP Rejimi’nin Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği sistematik soykırıma karşı İsrailli bir aktivist isyan etti.

Çin’in işgal altında bulundurduğu Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği 21. yüzyıl tarihine kara bir leke olarak geçecek soykırıma dünyanın dört bir yanında insanlar isyan ediyor.

Bütün dünyanın gözleri önünde uluslararası hukuku ayaklar altına alan ÇKP Rejimi’nin imza attığı sistematik soykırıma karşı İsrailli bir aktivist de isyan etti.

Özgür Asya Radyosu’nun haber sitesinde yayımlanan haberde Uygur Türklerine destek veren İsraillilere yer verildi. Haberde @AnneDestiny1 ismiyle bilinmek istenen ve kendisini Uygur Türklerini seven İsrailli Hristiyan şeklinde tanımlayan Twitter hesap sahibi ile yapılan röportaja yer verildi.

@AnneDestiny1 isimli kullanıcı, Özgür Asya Radyosuna verdiği beyanda, Çin tarafından Uygur Türklerine karşı uygulanan soykırım ve baskı politikalarının İsrailli Yahudilerce yakından takip edildiğini, Cuma günleri İsrail’de bulunan Çin Büyükelçiliği’nin önünde protestoların gerçekleştirildiğini ifade ederken, İsrailli Yahudiler arasında kendilerinin Nazi Almanya’sında maruz kaldıkları soykırıma Uygur Türklerinin de Çin’de maruz kalmamalarını isteyen bir çok kişinin olduğunu belirtiyor.

Kendisinin de İsrail’de Uygur Türkleri için faaliyette bulunduğunu, Twitter hesabını da bu amaçla kullandığını ifade ediyor.

Kaynak: Milli Düşünce Merkezi( Özgür Asya Radyosurfa.org/Uygur)

Share
206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ