logo

trugen jacn

ÇİN’İN MAĞDURU UYGUR TÜRKÜ AKTİVİST NURSİMAN’DAN ÇİNCİ PERİNÇEK’E SUÇ DUYURUSU

Doğu Türkistanlı Nursiman'dan Perinçek'e suç duyurusu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA AMERKEZİ(UYHAM)

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son grup toplantısında Uygur Türkü Nursiman Abdurreşid’i kürsüye çıkartmıştı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Aburreşid için ‘terörist’ ifadesini kullandı. Aburreşid’in avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan ise Perinçek hakkında hukuki girişimleri başlattıklarını duyurdu.

Doğu Türkistanlı Nursiman Abdurreşid, kendisine ‘terörist’ diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Meclis Grubu’nda Doğu Türkistan’da yaşayan ailesi ile ilgili yaşadığı sıkıntıları anlatan Nursiman Abdurreşid, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek tarafından terörist ilan edildi.

Doğu Perinçek, Nursiman Abdurraşid’in “Doğu Türkistan İslam Partisi’nin militanı” olduğunu, ”FETÖ eylemlerine katıldığını”, ”Uygur olmadığını ve Uygurları değil DEAŞ ve El-Kaide içinde olan bir örgütü” temsil ettiği iddiasında bulundu.

“HİÇBİR HAKSIZLIK KARŞILIKSIZ KALMAYACAK”

Nursiman’ın avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Gerekli adımları attıklarını belirten Doğan “Müvekkilem Nursimangül hanımefendiye iftira atan @doguperincek hakkında gerekli hukuki girişimleri başlatmış bulunmaktayım. Hiçbir haksızlık karşılıksız kalmayacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerini kullandı.

https://www.karar.com/dogu-turkistanli-nursimandan-perinceke-suc-duyurusu-1603617?fb
Share
368 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ