logo

trugen jacn

ÇİN’İN KATLETTİĞİ UYGUR TÜRKÜ MİHRAY’IN VEFATINDAN ÖNCEKİ SON MESAJİ ORTAYA ÇIKTI

Bir ‎1 kişi ve şunu diyen bir yazı '‎Arama ا" "Hvis jeg dor, skal en bukett peoner markere graven min." 8:43 Ay-Mihriay 82% Eman ertalmigan kalipni Hich nima ertalmaydu Oku 13:12 13:12 ئيشلمندی هچننمگه کاللام Hemmiz yalguz kitumiz Hun ble drept en kinesisk konsentrasjonsleir i 2020 ve daha sonra Japonya'ya geri dönüş ¡2019. 13:12 Bizga hemram boluduguni 13:12 Allah Ning نبنى 13:12 13:12 Okuyun دهپسز توغرا قالمايسيز ساقلاپ قايتسشزلا Korkunchimiz 13:13 Shundak korkup turiwatimen MihraErn Erkin Mihri (1990-2020] 2020] 13:13 Okundu 13:13 مشقا تؤروپ قوروروپ العربي‎ olabilir
UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)
İşgalci Çin’in Kaşgar’da, Anne’nin yaşadığı olayla ilgili ve yaşanmış bir olay yerinde yaşanmış bir olaydan önce yaşanmış olan yaşanmış 1980 doğumlu Kaşgar’da yaşayan bir genç bilim aşığı Mihray Erkin’in Japonya’dan ayrılmadan önce yaşanmış olan bir olay hakkında yaşanan yeni bir mesajdaki olay hakkında daha fazla bilgi .
Hayatının çok genç yaşında Çin Nazilerinde şehit olan Genç Alime Mihray Erkin’in daha önce de Ülkesine dönerken Tokyo hava alanında bir diğer yürek burkan bir mesaji Asya radyosunda Uygurca yayınlanmış ve haber de ayrıntılı ilgili bir haber yerleşmiş.
İşgalci Çin’in Çin Nazi/Toplamalarında baskı,zulüm ve kamplarına dayanamayarak 30 yaşında, tasarlamak Şehide Mihray Erkin’in yüreklerimizi kanatan mesajı şöyle ;
  •  Mihray : İmanla kalbi hiç bir şeyamaz. 
  •  Arkadaşı : Senin bu Dönüş fikrini hiç aklım Almadi. Kafam da bu işe hiç bir şekilde çalışmadı!?
  • Mihray: Hepimiz bu dünyadan bir ihtiyaç olarakz. Bize/arkadaşlık olacak sadece ve sadece Allah Sevgisidir.O sevgi bizim külkimizdir.
  • Arkadaşı :   Doğru söylüyorsunuz. Ancak, o imanı siz Kaşgar’a döndükten sonra da yaşayabilecek misiniz?
  • Mihray : Endişe içendeyim ve çok çok.
  • Arkadaşı : Öyle ise(korkuyorsanız) umutlusunuz?
  • Mihray: Bir tek kurşunla o gidebilirsem keşki? (Bir ödeme ok bilen u dünyaga ketsem meylitti gu?)

Amcası Eyüp’un Mihray Hakkındaki Çarpıcı Sözleri

İşgalci Çin’in şehit olduğu Şehit Mihray Erkin’in Noveç’te yaşadığını Amcası Uygur Türkü ativist Abdulveli Eyüp yeğeni Mihray Erkin’in şehitle ilgili olarak sosyal medya üzerinde gösterildiğini gösteriyor :

” Çin’in katlettiği şehit Yeğenim Mihriay son mesajında ​​” hepimiz (öbür) yalnız olmak, bize olan sadece Allah’a olan sevgimiz… Korkunç olmak, keşke tek kurşunla ölseydim” diye olacaktı. Ama.o işgalci Çin’in kurşunu Merhume Mihray’ın gözaltında gözaltı, ezilme, ezilme, ezilme, ezilme ve ezilmeden öldürülür. Mihray’in şehitliği, gözaltında bir yıl sonra yollardan alabildim. Hayatının baharında son derece. Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.” ayrılmıştır.

Bir Abdullah Sami dahil 2 kişi, duran insanlar, eşarp, çiçek ve açık hava görseli olabilir

 

Mihray Erkin Kim? 

İşgalcı Çin’in baskı,zulüm, eziyet işkencesi fiziksel tacizleri iş kullanarak gözden geçirinde öldürüleceği Mihray Erkin, 23 Şubat’de Kaşgar’da 1980 geldi. İlk,Orta ve Liseini Kaşgar’da tamamladı.Girdiği sınavlarında ile Çin’in en prestijli üniversitelerinden Jiaotong üniversitesinde Şanghay okullarında hak kazandı. Okul eğitiminden sonra 2014 ‘te Japonya’da Yüksek Okulun eğitimine başlayın. 2017′ Doktora mühendisayını için Üniversitesi Bitkiler Biyolojisi uzmanında uzmanayını aldı.O.O. Üniversite’de Doktora mühendisi için Üniversitesinden bir mektup aldı. Mektupte toplama Toplama Kamplarına bilgi yer alıyordu.Bunun üzerine MihrayErkin’in haberinde büyüklerlikler ve kriz başlatıldı. Kaşgar’ da kendi ana ve kendisiyle ilgili geleceği için ülkeye dönüş. Ana tutuklanmaması ve Çin Nazi kamplarında yurt içinde aile üyelerini kurtarabilmek için 2019’da gelecek’da bir daha kaşgar alınamadı.
Geçtiğim ay yollarından edinilenlerle ilgili görebildikleri, 2020bu Polis kontrolünde olan İşgalci Çin’in Kaşgar tarafından yapılan işgalci ve ağır işkenceler öldürüldüğü iddia edildi.
مېھرىئاينىڭ سەپىرى

Mihray Erkin, Tokyo Hava alanında bir arkadaşına son mesajinda şui ifade etmişti :
” Ben ölürsem ve ölümüm de belliyse,kırmızı çiçeği büyütmemin küçültsün !”
Merhumun Ana Babası ve Çin Nazi Kamplarındaki ve yakınlarının ve Amcası Abdulveli Eyüp’un başı sağ olsun. Allah sabırlar versin.
Duyarlı tüm İnsandaşlarımızın özel başı sağlık olsun!
Gaflette uyuyan soydaş, kardeş ve dindaşların başı sağlık olsun !
ÇKP Faşizminin Suçlarına Lütfen Susmayınız ve Kayıtsız kalarak Çin Zulmüne orta olmayınız !

ZALIMIN KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR ! 

  
Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ