logo

trugen jacn

İŞGALCİ ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN’DA BASKIYA ,ZULME,SOYKIRIM VE KANA ASLA DOYMUYOR

ÇKP Faşist Yönetimi İşgalı altındaki Doğu Türkistan’da baskı, zulüm, soykırım cinayetleri ile Türk kanına asla doymuyor.Çinvirüsü Covid-19 salgınını bahane eden İşgal Çin Doğu Türkistan’da 2. karantina uygulamasını başlatmış bulunuyor. Duran kendi üretimini canlandırmak için Doğu Türkistanlı binlerce genci endüstri bölgelerine zorla transfer ederek köle/işçi olarak çalıştırıyor.

Çin, zulme doymuyor

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Koronavirüsten dolayı ikinci karantinayı başlatan Çin, Uygur Türklerini fabrikalarda zorla çalıştırıyor. Çin Kominist Partisi, Müslümanların bulunduğu bölgelerdeki Uygurları toplayarak, teknoloji ve tekstil fabrikalarına naklediyor. COVID-19’dan dolayı ikinci karantina dönemini başlatan Çin, Sincan’daki Uygur işçilerini fabrikalarda zorla çalıştırıyor. Sosyal medyada yayınlanan bir videoda kırmızı ve mavi üniformalar giyen Uygurların, kalabalık trenlerle fabrikaların bulunduğu yerlere taşındığı görüldü. Dünya Uygur Kongresi Başkanı Dölkun İsa, fabrikalarda zorla çalışıtırılan Uygurlar için “Uygurlar kafalarında siyah poşetlerle kalabalık ve havasız trenlerle fabrikalara taşınıyor” diyerek, Çin’in kendi vatandaşlarına karantina uygularken, Uygurları işçiye ihtiyaç olan şehirlerdeki fabrikalara göndererek, sağlıksız koşullarda zorla çalıştırdığını belirtti.

Kaynak : https://www.yeniakit.com.tr/haber/cin-zulme-doymuyor-1355999.html?fbclid=IwAR38HED08zvqUYtx0N9mSMLIn(Haber : Münübe Yılmaz)

Share
330 Kez Görüntülendi.