logo

trugen jacn

ÇİN’DEN BİR SAHTEKARLIK DAHA :TÜRKİYE’DE BAYRAMI KUTLA-DOĞU TÜRKİSTAN’DA YASAKLA!

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'NAMAZI ወ 3KSA DANTR Ramazan Bayramı Kutlama Mesaye Değerli Arkadaşlar; Bayramlar içinde sevgi, dostluk ve mutluluk barındırır. Birlikteliğimizi ve dostluğumuzu en sıcakta tıseceğimiz Ramazan Bayramına ulaştık. Şahsım ve Çin İstanbul Başkonsolosluğu adına görev bölgemizde bulunan tüm Türk arkadaşların ve Çin uyruklu Müslümanların Ramazan Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum ... Mutlu Bayramlar CUI Wei Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu 'görseli olabilir

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Doğu Türkistan’da işgalci, sömürgeci ve gazpçı bir yabancı güç olan ÇKP Faşist yönetimi Ramazan, Kurban bayramları ile kutsal günleri ve Nevruz devam etmek üzere tüm milli günleri Milli Bölücülük olarak suçlayarak Çin İstanbul Başkonsolusu Sui bir ulusal gazeteye Ramazan bayramını ilan verme Türk Milletini aldatmak için yeni bir sahtekarlık, ikiyüzlülük ve yalana imza attığı görüldü.

Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui wei Hürriyet gazetesine sözde kutlama ilanında Doğu Türkistan’daki soykırım cinayetlerinin üstünü örtmek gerçekleri tamamen riyakar ve iki yüzlülük örnek sergilemiş ve Türk Halkını kandırmak için şu yalanları utanmadan, arlan yüzsüz bir kez daha ortaya koymuştur: “Bayramlar içinde sevgi Ramazan Bayramına ulaştık Şahsım ve İstanbul Başkonsolosluğu görevinde tüm Türk ardaşların ve Çin Uyruklu Müslüman ramazan bayramını ve mutlu Bayramlar Mutlu Bayramlar … “

Ailesinden koparılan Doğu Türkistanlı Cevlan Haber Vakti'ne konuştu! - HaberVakti Haberler, Son Dakika, Haber, Gazeteler

Kamp Mağduru Cevlan Başkonsolosu Cui Resmen Türkiye ile Dalga geçmiş ve Alay Etmiştir.

Türkiye’de yüksek tahsilini tamamlayarak Avukat olan ve Annesi 4 yıldır Çin Nazi Kaplarında hapiste tutulan ve Annesi hakkında hiç bir haber alamayan Doğu Türkistanlı Uygur Türkü aktivist Cevlan Şirmehmet Çin Başkonsolosunun Gazete ilanı veren Türk Milletinin Ramazan Bayramını kutlamasına sert tepki gösterdi şu sözlerle değerlendirdi: “Çin Yaşam yönetimi benim Türkiye’de yüksek öğrenim görmemi ve beni İstanbul’a gelerek ziyaret ettiği için devlet memuru olan 50 Annemi suçlu ilan ederek Çin Nazi kampına hapsetti ve cezalandırdı Başkonsolos Sui’ye dafalerca annem hakkında haber alabilmem için yardım talebinde bulundum.Beni Başkonsolosluğa kabul etmedi annemin durumu ile ilgili dilekçelerimi dahi almadı ve bu asgari kural olan talebimi reddetti.

Aynı Çin Başkonsolosu bu kez gazete ilanı ile Bayram kutlaması yapıyor. Çin Başkonsolosunun bu tavrına çok hiddetleniyor ve bu kadar iki yüzlülük yaptığına ve gazete ilanı ile yalan söylemesine gerçekten hayret ediyorum. Biraz da bu sahtekarlık ve iki yüzlülüğüne gerçekten kızıyor ve hiddetleniyorum, bu kadar utanmazlık ve iki yüzlü tutumuna da bir yandan gülüp geçiyorum.

 

Çin Başkonsolosu bu tür yalanları ile Türk Milletini ve Türkiye’mizi asla kandıramaz. Çin’in Doğu Türkistan’da soykırım yaptığını  Türkiye ve tüm dünya biliyor. Türkiye ve uluslararası toplum ÇKP Faşist işgalinin yönetiminin Doğu Türkistan’da insan havsalasının almadığı baskı, zulüm ve soykırım cinayetlerini dünyanın duyarsızlığı ve tepkisizliğinden  cesaret  alarak şiddetini  günden güne  artırarak sürdürüldüğü hakkında yeterli bilire sahiptir.  Sosyal medyadaki paylaşımları ve açıklamaları ile bunu Çin’e bildiriyor zaten.   Ancak, ÇKP yönetiminin bu tür yalanlarını adet ve gelenek haline getirdiği bir vaka. Faşist ÇKP rejiminin İstanbul’daki Başkonsolosu   her türlü hakaret ve aşağılamalara alışkın olduğu için büyük bir sahtekarlık ve yüzlülük ve yalan sergileyerek gazete ilanı ile Müslüman Türklerin ramazan bayramını sözde kutluyor. Çin işgal yönetimi Doğu Türkistan’da Ramazanda orucu, dini milli bayram ve günlerin kutlanmasını ve her türlü ibadeti 5 yıl önce (01 Nisan 2017 tarihli) Sözde Aşırılık ve Terörle Savaş yasası ile resmen yasakladı. Bunu dünya biliyor. Ama, bütün bunlara rağmen İstanbul Başkonsolosu Sui büyük bir yalancılık örneği Türk Milletini kandırmaya çalışmıştır.Çin Başkonsolosu işgal edilen Doğu Türkistan’da 72 yıldır, sürdürdüğü baskı, zulüm ve soykırım cinayetlerini utanma ve arlanmadan gizlemeye çalışıyor.Halbuki insanları kandırmaya çalışmak ve yalan söylemek bütün dinlerde büyük bir utançtır ve günahtır.Ama görülüyor ki, ÇKP.yönetimi bütün bu toplumsal ahlak kuralını hiçe diyor ve yalan söylüyor.

Uygurlar'ın eylemi sonuç verdi! Valilik devreye girdi ve ...

Aile-Millet Nöbetimizi Sonuç Alana Kadar Sürdüreceğiz

Ben diğer Çin Nazi Kampı mağduru Kaderdaş ve Arkadaşlarımla birlikte yaklaşık 6 aydır, Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde yasal ve barışçıl olarak “Ailem_Milletim Nerede? -” adı ile Aile-Millet Nöbeti eylemiuz. Biz Çin Nazi Kmplarının mağdurları olarak ailemiz ve yakınlarımız hakkında bir tek haber alabilmek için yalandan Bayram Kutlaması yapan bu Başkonsolos Sui’den yardım talep etmek istiyoruz. Hala cevap alabilmiş değiliz. Ancak bizler Ailelerimiz hakkında bir haber alana kadar bu barışçıl oturma eylemimizi sürdüreceğiz. “Şeklinde konuştu.

Doğu Türkistanlı Mazlumlar: Çin Lideri Şi’nin Akibeti De Ustası Hitler Gibi Olacaktır. 

 Ülkeleri Çin işgali altında ve ailelerinden hiç bir haber alamayan Yürekli yaralı Doğu Türkistanlılar ve Çin Nazi Kamp mağdurları “Bu soykırımcı ÇKP Faşistlerin karanlık sonu çok yaklaşmıştır. De Ustası Hitler gibi çok yakındır ve akibeti ustası Nazi Lider Hitler gibi korkunç olacaktır.” Şeklinde ifade ediyorlar.   

Share
533 Kez Görüntülendi.