logo

trugen jacn

İŞGALCI ÇİN’DEN  DOĞU TÜRKİSTAN’DA MÜSLÜMAN TÜRKLERİNE YENİ BİR ZULÜM DALGASI

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin işgal yönetimi,Doğu Türkistan’da  Müslüman UYgur Türklerine karşı yeni bir baskı,zulüm ve işkence dalgası uygulamaya başladığı  bildirildi.

Uygur Türklerinin dinimizin emrettiği şekilde giyinmeleri yıllar önce genel olarak yasaklanırken,bu kez bu yasaklamalara baş örtüsünün nasıl takılacağı   nasıl bağlanacağı ve ne ile tutturulacağı,şallarının nasıl örtüleceği ve kılık kıyafetlerinin nasıl olması  vebenzeri ayrıntılar için de Nazi zulümlerinden de beter  ve onları  hatırlatan uygulamalara ve talimatnamelere imza attıkları aşağıda yer alan belge  ile  açık ve net olarak  açığa çıktığı görülüyor.

 Uygur Türkçesi ile  yayınlanan ve Sosyal medya’da  paylaşılan  ve aşağıda    ve Türkiye Türkçesine aktarılan belge,    İşgalçı Çin yönetiminin Korla Şehri Armut (Neşput) Çiçeği Bölge Yönetimi’nce  19 Mayıs 2016’de yayınlanmıştır,

Belgenin Türkiye Türkçesine Aktarımı Şöyle ;

 

Genelge = Duyuru

Korla Şehri Armut Çiçeği  Yönetim  Komitesi (Ahaliler Komitesi) dahilinde yaşayan bütün Vatanların dikkatine önemle duyurulur ;

1.- Genel görünüşleri itibariyle değişik şekilde başörtüsü takılması  ve kullanılması   kesin olarak yasaklanmıştır.

a- Böşörtüsü’nün bağlantı yerlerini tutturmak için kullanılan  tutturma iğnesi ve kıskaçlar bundan böyle kullanılmayacaktır.

b- Başörtüsünün altına bone=Posma  takılması yasaklanmıştır.

c- Şal takanlar taktıkları şalı boynunu kapatacak şekilde dolamayacaklar,

Taktıkları şalı normal dışı olarak çeşitli şekil ve modalara göre bağlamayacaklar

d- Cilbap veya Cilbap benzeri veya onun görevini yapan başka kıyafetler  giyilmeyecektir.

2.- Uygurların geleneksel giyim – kuşam adetlerine aykırı şekilde giyinen hanımlar ve kızlar  görüldükleri yerde  göz altına alınarak “Dönüştürme Eğitimi”ne tabi tutulacaklardır.Bu hizmet bugünden itibaren başlatılmış bulunmaktadır.

Bu nedenlerle bölgemiz sakinlerinin yukarıda belirtilen kılık ve kiyafet ve başörtüsü takılması hususundaki Talimatlarakesinilikle riayet edecekelerdir.Belirtilen talimatlara aykırı hiçbir şekilde kılık kıyafet  giyilmeyecek ve başörtüsü  takılmayacaktır.

Eğer yukarıdaki talimatlara aykırı davrananlar ve giyinenler Kontrol elemanlarımız(Çarlaş Hadımları) tarafından  görüldükleri yerde gözaltına alınacak ve gerekli yasal işleme tabi tutulacaklardır.Bu konudaki tüm sorumluluk Talimatlara aykırı davrananlar  kişilerin olacaktır.

Bu talimatnamede belirtilen Devlet Hizmeti çok ciddi ve sıkı şekilde izlenecek ve takip edilecek olup, talimatlara aykırı davranan vatandaşlara aşağıdaki cezalar uygulanacaktır ;

1-Çeşitli  mali ve fiziki cezalandırmalar uygulanacaktır.

2- Kimliklerini elektnonik ortamda kısıtlama ve işaret konulacak (Çikit=Nokta konularak) kendileri  gözetleme objesi olarak kabul edilecek ve sürekli izlenerek takip edileceklerdir.

3- Aykırı davranışlarda bulunan gözaltına alınarak Dönüştürme(Özgertme= manevi baskı ve beyin yıkama) uygulamasına tabi tutulacaktır.

4-  Daha sonra tesbit edilecek diğer cezalar de uygulanacaktır.

İşgalcı Çin’in Kılık kıyafet yasakları ile ilgili bir Sokak Afişi  Urumçi -2015

Vatandaşlarımızın yukarıda talimatnamenin hükümlerine   titizlikle   uymaları ve bu yönde  yürütülecek  bütün   icraatlara yardımcı olmaları ve katkı sağlamaları  öncelikli olarak bölgemiz sakinlerinin kendi manfaatları olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Bölgemizde yaşayan bütün Vatandaşlarımızın ve aile fertlerinin  yukarıda belirtilen kılık kıyafet ve başörtüsü  Talimatnamesine dikkat etmeleri  ve bu Talamatname hükümlerine özellikle uymaları son kez bir kez daha önemle hatırlatırız.

Korla Şehri  Neşput (Armut) Çiçeği  Bölgesi Yönetim Komitesi

 19.05.2016  Resmi mühür

Etiketler: » » » » » »
Share
6017 Kez Görüntülendi.