logo

trugen jacn
18 Ocak 2015

İŞGALCİ ÇİN,AKLINCA DOĞU TÜRKİSTAN’DA TÜRKLERİ “AFİŞ” LERLE KORKUTUYOR..!

     Doğu Türkistan’da işgalci Kızıl Çin, Koktakay (Füyun) ilçesinde film afişlerini aratmayacak polis afişleriyle Uygur Türkleri’ne korku salmaya çalışıyor.

Doğu Türkistan Koktokay`da Çin polisi bu afişlerle Uygur Türklerini korkutmaya çalışıyor

Doğu Türkistan’da  Kazak Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Kazakistan sınırındaki Koktokay  kasabası emniyetinin yeni afişleri resmi bir devlet kuruluşundan çok vizyona yeni girecek bir aksiyon filminin tanıtımını andırıyor.

Doğu Türkistan’ın kuzeyindeki bulunan Koktokay (Fuyun) kasabasının afişinde polisler ellerindeki otomatik silahlarla bilgisayar yardımıyla yaratılmışa benzeyen bir arka planın önünde poz veriyor. Afişteki yazıda ise “Tehlike neredeyse biz oradayız” deniyor.

Emniyet birimi, sosyal medya sitesinde “Bu bir gösteriş mesajı değil. Herhangi bir özel efekt de yok. Fotoğraf polislerin gerçekten de eğitim aldığı yerde çekilmiştir” dedi.

Doğu Türkistan’da yıllardır devam eden Kızıl Çin mezalimi, yakın zaman önce devlet dairelerinde müslüman Uygur Türkleri’ne yönelik bir takım yasaklar getirdi. Müslümanların camilerde Cuma namazını kılmasını ve Ramazan aylarında Oruç tutmalarını engellemelerine ilaveten resmi dairelerde namaz kılmasını da yasakladı.

Kızıl Çin polisinin orantısız güç kullandığı Uygurlar, mezalim altında direnirken, polisin bu afişleri de gelecekle ilgili kaygıları artırıyor.

Aydın TAŞ / Kurultay

Kaynak  :  http://www.kurultay.net/haber/dogu-turkistan-koktokay-cin-polisinden-film-afisi-gibi-reklam-2015-01-15.html

Etiketler: » » » » » »
Share
1511 Kez Görüntülendi.