logo

trugen jacn

IRAK MİLLİ TÜRKMEN CEPHESİ BAŞKANI SALİHİ’DEN DOĞU TÜRKİSTAN’A TARİHİ DESTEK !

Ä°lgili resim

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

ÇKP Faşizminin Doğu Türkistan’daki  baskı zulüm ve insanlık dışı cinayetleri ile Han Nazizmi kokan soykırım uygulamalarına karşı tepkiler çığ gibi büyüyor.

Doğu Türkistan Türklerine bir destek de Irak’ta yaşayan  ve en az 3 milyon civarında olduğu tahmin edilen Türkmen soydaş ve Kardeşlerimizin   hak ve hukuklarını korumak amacı ile  kurulan   siyasi Örgütü olan Irak Milli    Türkmen Cephesinden geldi. Irak Milli Türkmen  Cephesi Başkanı sayın Erşat  Salihi  yaptığı açıklama’da ” Bizlerden çok uzakta,doğuda ata yurtta olan  Doğu Türkistanlı öz soydaşlarımız Bizlerden uzak kalsalar da kalplerimiz kendileri ile birliktedir. Türkistan Azat Olsun.Tanri Türkü Korusun !”  sözleri   ile devam eden duygu yüklü  cümleleri ile  Doğu Türkistanlı Kardeşlerine  olan desteklerini bir kez yeniledi.

Erşad Salihi fotoğrafları ile ilgili görsel sonucu

Irak  Türkmen Milli Cephesi Başkanı Sayın Erşad  Salihi’nin destek mesajinin tam metni aşağıdadır ;

 

IMTC.Başkanı Sayın Erşad Salihi’nin  bu duygu yüklü ve aynı zamanda çok değerli destek açıklaması Muhacerette yaşayan DOğu Türkistan Türklerince  takdir, minnet ve şükranla karşılanmıştır.

Bu destek mesajini   Doğu Türkistanlı  Türkleri şöyle yorumlamaktadırlar ; ”   Iram   Milli Türkmen Cephesi Başkanı Sayın Erşat Salihi’nin bu çok değerli ve önemli mesaji şunu göstermiştir ki ; Mazlum Türk’ün derdini  ve istirabını ancak kendi dilini konuşan ve aynı duygular taşıyan ve  kendinden olan  Türk en iyi şekilde anlayabilir. Kendisi sıkıntılarla boğuşurken,kendilerinden daha zor durumda olan  Doğu Türkistanlı Soydaşlarını  yanı Mazlumları korumak Yüksek düşüncesi ve Alicenaplık duygusu Türk Milletinin özünde ve mayasında vardır.Irak Türkmenleri Kardeşlerimiz ÇKP Faşizminin silah desteği de  Çinli katil teröristler göndererek destek verdiği  PKK  başta bilumum terörcülerin   saldırılarından  dolayı kendilerini savunmaya ve topraklarını korumak için  mücadele halinde iken,  kendilerinden daha zor durumda olan Doğu Türkistanlı Kardeşlerini unutmaması  ve gündeme getirmesinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorlar.  Allah razı olsun.

Teşekkürler Sayın Erşad Salihi Başkanımız. Sağ ve var olunuz.

Doğu Türkistanlılar olarak şahsınızda Irak’ta yaşayan  tüm Soydaşlarımıza Minnettarız,

Doğu Türkistan Türkleri Kardeşleriniz  tarihinin en karanlık günlerini atlatmaya çalışırken tarihe not düşen  ve  bizim için çok değerli ve o kadar önemli  yiğitçe ve Türkçe bu  desteğinizi   asla unutmayacaktır. Allah sizden razı olsun.

Irak’ta Kerkük’te,Telefar’da,Musul’da Altınköprü’de Erbil’de  ve Irak coğrafyasının her yanında yaşayan  Türkmen Kardeşlerimize selam olsun !

Kutlu ve  bir o kadar şerefli Mücadelenizi candan destekliyor ve  başarılı olmanız için her türlü destek ve katkıya hazır olduğumuzu beyan ediyoruz.

  ” Uluğ Tengrim Türklerni  Koğdisun Amin.”

 

Kaynak : İMTC.Başkanı Sayın Erşad Salihi’nin kişisel twitter hesabı

Etiketler: » » » » » » »
Share
1682 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ