logo

trugen jacn

İNGİLTERE MÜSLÜMANLAR BİRLİĞİ ÇKP’NİN 100.YILINDA UYGUR SOYKIRIMINI KINADILAR

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

 İngiliz’de Müslümanların  de içinde bulunduğu yaklaşık  50 Sivil Toplum Kuruluşunun kendi Müslüman Müslüman örgütündeki 50 Toplum Kuruluşu’na bağlı büyük gelen 100 Önder ve bir kişi, hafta sonu büyük Londra’da bir araya gelen Çin Halk Partisi’nin 100.yılınra mesleğindeki Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yönelik tasarımlar,zulüm ve tasarımlar için tasarlanmış bir üretimler Ortak ürünler Uygur Müslümanlara yönelik bu insanlık dışı ÇKP vahşetini protesto için. Bildiride ayrıca, ÇKP yönetimi Çin’Sincan (Doğu Türkistan) yaşayan Müslümanlara yönelik politikalarını durdurmalarını ve toplama kamplarını onarmayı sınırlayabildiler. 

Müslümanlar Birliği Kooperatifi Stand4Uygurs İngiltere Kampanyası Kampanyası Türkistan’da İngiltere’de kamuya sahiplenmeyi ve kamu oyunu Çevrim tarafından kullanımda “yeniden eğitim” kampında hapsedilen ve eğitilen insanlara Uygur Müslümanlara yardım etmek için eyleme yönlendirilmeyi amaçladıklarını düşündükler. 

 Ortak Basında söz konusu sözde söz konusu STK.ların önde gelen temsilcileri konuşmalarında, STK.ların üzerinde çalışacakları ve bunlara sahip olacaklar için bir araya gelecek şekilde tasarlandıklarını açıkladılar.

İngiltere Müslüman Birliği Koalisyonu Britanya Müslümanları konseyinin genel başkanı, Cordoba Vakfı’nın kurucusu Sir Iqbal Sacranie OBE, C CAGE’nin Sosyal Yardım Dr.Enes Altikriti, Moazzam Begg ve önemli bir önemli Liderleri yer alıyor.

Koal, East London Mosque (kuruluşu 1982), Birmingham’daki Green Lane Mescidi (tahmini 1970’ler) gibi büyük bütçelerden, Waltham Forest Council of Mosques (WFCOM) ve Galler Müslüman topluluğu gibi seçkin organlardan, öğrenci organizasyonlarından seçkinler. Öğrenci İslam Dernekleri Federasyonu – FOSIS (kuruluş 1963), Wifaquul gibil Ulama ve Avrupa İslam toplumba gibil kuruluşlar, The Cordo düşünce uygulamaları, 5 Haber ve ilmfeed gibi medya sistemleri, savunuculuk Müslüman gibi CAGE ve Mend gibi ve meslekçular Derneği gibi CAGE ve Mend gibi ve meslekçular Derneği çalışanlar. (İşbirlikçilerin tam listesi düzenleyicilerine verilen notlarda bulunmaktadır.

 İngiltere Müslümanlar Birliği Koalisyonunun Genel Koordindin, Islam21c’nin Genel Yayın Yönetmeni Dr Salman Buttatör şunu söyledi:

Artık, daha fazla daha fazla insan ÇKP’nın Uygurlara yönelik baskı, zulüm ve ayrıntılı kullanımları hakkında bilgi sahibi oluyor ve vehametini öğreniyorlar. Buna pek çok insan için yardım etmek için ne döndürmek.

Biz Müslümanlar Birliği Koalisyonu, üç ana başlıkta ele almayı hedefliyoruz:

1- Uygur Müslümanların seslerinin ne kadar güçlü olduğu gibi bir örnek anlatarak insanlarımızı motive etmek

2-Uygurların kim olduğu ve onlara ne olduğu konusunda onları doğru bilgilerle bilgilendirmek;

3- Daha sonra etkili bir şekilde eyleme yönlendirmek.

Uygurlara ve ezilenlere, hayattan faydalanmak için bize ulaşacak bir dünyada destek için aşağıda bir fırsattır. Yapabileceğimiz en az bu olmuştur.

 CAGE’nin Sosyal Yardım hakkında Moazzam Begg şunları söyledi:
Son yirmi yıldır baskıcı devlete karşı mücadele eden biri olarak erkenden hayallere kapılmayalım. Çin’de kullanılan’ ‘Savaş’ uluslu ve benzer şekildeki Müslümanlıkla benzerlik gösteren zımni onaya dahil edildi. Hepimiz ezilen Kardeşlerimizin çiğnen hakları için faaliyetlerden oluşan ürünlere yöneliktir. Artık bugün Uygur Kandeşlerimizin yanında yer almakta ve alışmak üzeredir.” şeklinde konuştu.

 İngiltere Müslümanlar Birliği Koalisyonu içiresinde Yer Alan Uygur Müslüman Konusunda alışveriş yapmak isteyenler tam listesi  

 1.  www.Stand4Uygurs.com 
 2. 5 Sütun Haberleri
 3. Es-Suffa Enstitüsü
 4. Müslüman Hukukçular Derneği
 5. Kafes  Organizasyon
 6. Cheadle Müslüman Derneği
 7. Müslümanlara Karşı Zulmü Belgelemek (DOAM)
 8. Doğu Londra Camii ve Londra Müslüman Merkezi
 9. Eman Kanal
 10. Öğrenci İslam Dernekleri Federasyonu (FOSİS)
 11. Finsbury Parkı Camii
 12. Girlington Müslüman Refah Derneği
 13. Yeşil Yol Mescidi
 14. Ilmfeed
 15. İslam Kanalı
 16. İslam21c
 17. İslami Ağ
 18. İslami Tarbiye Akademisi
 19. Kerim Vakfı
 20. Lewisham İslam Merkezi
 21. Deniz Feneri Savunuculuğu
 22. Markaz el-İfta ve el-Kade
 23. Mescid Ensar
 24. Tamirci Oluşumu
 25. İngiltere Müslüman Birliği (MAB)
 26. Galeri Müslüman Müzesi
 27. Müslüman Halkla İlişkiler Komitesi (MPACUK)
 28. Müslüman Gençlik Ağı (MYN)
 29. Sayısız Vakıf
 30. Norbury Müslüman Merkezi
 31. Purley Mescidi
 32. Cordoba Vakfı
 33. Uygur Özgürlük Örgütü
 34. Waltham Forest Camiler Müzesi
 35. Wifaqul Ulama
 36. Witton İslam Merkezi
 37. Wycombe İslam Cemiyeti
 38. Yasin Gençlik Merkezi
 39. Zein Vakfı

Kaynak :  https://www.islam21c.com/news-views/british-muslims-unite-in-protest-against-genocide-of-uyghurs-on-chinese-communist-party-centenary/?fbclid=

Share
321 Kez Görüntülendi.