logo

trugen jacn

İFTİRACI ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ İNSANLIK SUÇLARI İLE SOYKIRIMLARINI GÖLGELİYOR

 İşgalci,sömürgeci ve soykırımci  Komünist Çin Doğu Türklerine yönelik insan hakları ihlalleri ile soykırım cinayetleri iftira ve yalanlarla gölgelemek istiyor.İşgal Ordusunu kullanarak Doğu Türkistan’da  Çin devlet terörü uyguladığı belgelerle kanıtlanan  işgal yönetimi,uluslararası topluma   Doğu Türkistan halkını toptan  terörist gibi göstermeye çalışıyor.

Bir 1 kişi ve yazı görseli olabilir

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Kanada, ABD, Belçika ve Hollanda başta olmak üzere birçok ülke Çin’deki Uygur azınlığa yönelik uygulamaları soykırım olarak nitelendiren karar teklifini kabul etti. Birçok ülke bu kapsamda Çinli bazı şirketlere ve şahıslara yönelik yaptırım kararı aldı. Doğum kontrol, tecavüz, işkence zorla din değiştirme başta olmak üzere insanlık dışı uygulamalarına ara vermeden devam eden Çin Hükümeti, kendisini masum göstermek için elinden geleni yapıyor. Çin işkencesine devam eden hükümet, terörle mücadele adı altında televizyonlarda uydurma belgeseller yayınlaşamaya başladı.

 

Bir çizgi film olabilir

 

Çin Medya Grubu’na bağlı CGTN tarafından hazırlanan Xinjiang’da terörle mücadele konulu belgesel bugün yayınlandı. CGTN’in hazırladığı aynı temalı dördüncü belgeselde, toplama kamplarında tutulan masumlara terörist damgası vurulan belgeselde, Xinjiang’daki meselenin bir insan hakları meselesi ya da etnik ve dini mesele değil, terör ve bölücülükle mücadele meselesi olduğu iftirası atılıyor. Bu olayların arkasında ise başında “Doğu Türkistan İslami Hareketi”nin bulunduğu aşırı dinci güçler, bölücü güçler ve teröristler olduğu öne sürülüyor.

Kaynak :  https://www.borsagundem.com/haber/iftiraci-cin-soykirimi-golgelemek-istiyor/1561414?fbclid=

Share
144 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ