logo

trugen jacn

HOLOKOST’TAN KURTULAN YAHUDİLER UYGUR SOYKIRIMINI TANIMASI İÇİN MEKTUP YAZDI

 Hitler Faşizminin Yahudi soykırımından (Holokosttan) sağ kalan ve halen İngiltere’da yaşayan Ruth Barnett ve Dorit Oliver -Wolf adlarındaki Yahudi Kadın İngiliz Başbakanı Boris Jhonson’a ortak bir mektup yolladı. Mektupta İngiliz hükümetinden Çin’in işgalindeki Uygur Bölgesi’nde yaşayan Müslüman Türklere uyguladığı “soykırım”ı tanımak için gerekli adımların atılmasında geç kalındığı uyarısında bulundular ve Çin yönetiminin hak ve hukuk ihlallerine karşı İngiliz yönetiminin sesini daha fazla yükseltmesi gerektiğin bildirdiler. Ayrıca İngiliz Başbakanından bu konuda kendisi ile görüşmek arzularını belirterek randevu talebinde de bulundular

Bir 1 kişi görseli olabilir

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İngiliz basınındaki habere göre, Holokost’tan sağ kurtulan Ruth Barnett ve Dorit Oliver Wolff, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a Çin’in Uygur Türklerine karşı uyguladığı insan hakları ihlallerine ilişkin bir mektup yolladı.

Barnet ve Wolff, yazdıkları Ortak mektupta İngiliz hükümetine Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki insan hakları ihlallerine karşı sesini daha fazla yükseltmesi çağrısı yaptı.

Fotoğraf açıklaması yok.

Mektupta şu ifadeler yer alıyor : “Soykırıma uğrayan Uygurların durumu bizleri derinden endişelendiriyor. Britanya’nın Uygur soykırımı konusunda yeterli duyarlılık ve tepki vermemesi sebebiyle Çin’in bu soykırımı daha yaygınlaştırarak uygulayacağı şüphesizdir. Bu durum ise, 70 yıl önceki bir soykırımın tanığı ve mağduru olan bizleri çok endişelendirmekte ve kaygılarımızın artmasına sebep olmaktadır. Çin’in Uygur “Soykırım”nı tanımak için gerekli adımları atmadığına dikkatin çekildiği mektupta, “Holokost’tan kurtulanlar olarak soykırım travmasını iyi biliyoruz. Gelecekte ‘Uygur Soykırımını da Yahudi soykırımı gibi anmak istemiyorsanız, görüşme çağrımızı kabul edeceğinizi umuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Mektupta, soykırım uygulayan ülkelerle yapılan ticaret anlaşmalarının iptaline yönelik tasarının İngiliz meclisinden geçmesi gerektiğine işaret edilerek “Ticaret, insanların hayatından daha önemli değildir. Başkaları sessiz kaldığında bizler ayakta duramayız. Her zamanki gibi ticaretimizi sürdürüp ayakta kalamayız.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Johnson, daha önce Çin’in Doğu Uygurlara yapılanların soykırım olup olmadığına kendilerinin değil, uluslararası mahkemelerin karar vereceğini belirtmişti.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'c TÜRKİYE kardeşine sahip çık' görseli olabilir

Editörün Yorumu

Vicdanli ve insanlık onuruna sahip olmak Allah’ın kullarına lütfeylediği çok değerli bir özellik ve nimettir.

Nice sözde vicdansız Müslümanlar vardır, Çin Nazi Kamplarında tutulan çaresiz Uygur gençlerinin Helal organlarına sahip olabilmek için onları dost ve müttefikleri Çin’e öldürtmektedir.

Nice sözde Müslümanlar vardır, Çin’in Türk soykırımını alkışlayarak onun cinayetlerine destekleyerek zulüm ortaklığı yapmaktadır.

Nice Müslümanlar vardır, Uygurların Çin’in baskı,zulüm ve soykırımından kurtulmaları için Allah’tan niyaz edilecek bir duayı bile onlardan esirgemektedir.

Nice Yahudiler vardır ki, Müslüman Uygurlara kişisel olarak sahip çıkmakta, Vicdanlı ve şerefli kullar olduklarını aleme göstermektedir.

Allah hiç bir kulunu vicdansız ve onursuz bırakarak zalimin zulüm ortağı olma zilletine asla düşürmesin. Amin.

Not : Müslümanlara yönelik baskı, zulüm ve katliamda ÇKP Faşizmi ile yarışan Siyonist İsrail tabii ki takdir ve övgülerin dışındadır.

https://www.facebook.com/100004757312207/videos/pcb.1792001037635123/1792004060968154

KAYNAK : Anadolu Ajansı(AA)

Share
403 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ