logo

trugen jacn

GP GENEL BAŞKAN YARD.CISI ÖZDAĞ,DOĞU TÜRKİSTAN’I İŞGALİNİN 72,YILINDA ÇİN’İ KINADI

Resim

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MEERKEZİ(UYHAM)

Gelecek Partisi(GP)Genel Başkan Yardımcısı Sayın Doç.Dr.Selçuk Özdağ Komünist Çin yönetiminin bağıımsız Doğu Türkistan Cumhuriyeti silah zoru ile yıkarak işgal ettiği  01 Ekim 1949 tarihinin 72 yılını kınadı ve Çin yönetiminin   Çin anayasasına uygun şekilde hareket etmesini  ve Uygur Türklerinin temel insan haklarına saygı göstermesi gerektiği açıkladı.

GP Genel Başkan Yrd.cısı Sayın Selçuk Özdağ kişi

sel twitter hesabından bu konuda paylaştığı  paylaşım şöyle  ;

” 1 Ekim 1949 esaretin başlangıcını protesto eden Uygur Türkleri Platformunun düzenlediği etkinliğe katılarak günün önemini ihtiva eden  bir konuşma yaptım. Çin Devleti anayasasına uygun hareket etmelidir.

 

Resim

GP.Genel Başkan Yard. Özdağ  Çin İşgalini Protesto Eylemine  da Katıldı 

GP.Genel Başkan Yrd.cısı Sayın Selçuk Özdağ  Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği  tarafından Ankara’nın tarihi Ulus Meydanında      düzenlenen Doğu Türkistan’daki Çin işgalinin 72.yıl dönümünü protesto amacı ile düzenlediği etkinliklere katılarak bir konuşma yaptı. Basın açıklamasından sonra konuşan Sayın Özdağ, Çin yönetiminin kendisinin de bizzat imza koyduğu  BM.İnsan hakları sözleşmesine uyması gerektiğini belirterek ”  Çin  yönetimi kendi anayasasına uygun şekilde hareket etmeli   ve Uygur Türklerinin temel insan haklarına saygı göstermelidir.” şeklinde konuştu.

Gelecek partisi Genel Başkan Yrd.cısı Sayın Selçuk Özdağ,Ankara’da gerçekleştirilen Doğu Türkistan’ın işgalinin 72 yılını protesto eylemine iştirak ederek destek veren tek siyası Parti   üst yönetisi(Genel Başkan  Yardımcısı) olarak kayıtlara geçmiştir.

Share
218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ