logo

trugen jacn

FULBRİGHT ÖDÜLLÜ RİZVANGÜL’DEN TUTUKLU KARDEŞİ MEVLAN İÇİN İMZA KAMPANYASI

FULBRİGHT ÖDÜLLÜ RİZVANGÜL’DEN TUTUKLU  KARDEŞİ MEVLAN İÇİN İMZA KAMPANYASI

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Ülkesi Doğu Türkistan’dan Çin’in baskı ve zulmünden kaçarak Yeni Zelanda’ya iltica ederek yerleşen ve Fulbright eğitim bursu kazanarak ABD’nin Mc Cornell Üniversitesi’nde öğrenim görmekte olan Rizvangül Nurmuhammad, 017’den beri Doğu Türkistan’daki Çin Nazi/Toplama kampında haksız ve hukuksuz olarak tutulan Kardeşi Mevan Nurmuhammed’in serbest bıakılması için CHANGE ORG üzerinden bir mza kampanyası başlatmış bulunuyor.İngiliz,Türkçe,Almanca,Arapça ve Japonca başta bir çok dilde yürütülen İmzan Kampanyasının kısa zamanda on binlerce sayıya ulaşması bekleniyor.

Rizvangül Nurmuhammed’in Kardeşi Mevlan için başlattığı İmza Kampanyası ile ilgili Çağrısı şöyle ;

KARDEŞİM MEVLAN’I ÇİN’İN TOPLAMA KAMPINDAN KURTARIN !

33 yaşında bir Uygur Türkü olan kardeşim Mewlan, Ocak 2017’den beri Çin’deki toplama kampında tutuluyor. Mewlan, Çin’in Xinjiang bölgesinde tutulan 3 milyondan fazla Müslüman Uygur Türkünden biri. 

Lütfen Mewlan’ın normal yaşamına dönmesi ve ailesi ile kavuşmasına yardım edin. 

#youarenotalonemybrother  (yalnız değilsin kardeşim) Ailem diyebileceğim sadece annem ve erkek kardeşim var. Her ikisinden de 2017 yılından bu yana haber alamıyorum. 

Küçük erkek kardeşim Mewlan, Ocak 2017’de Çin’deki toplama kamplarına götürüldü. Hiçbir sebep olmadan keyfi olarak gözaltına alındı. 

Erkek kardeşim, bir gün lokantada öğle yemeği yerken hiçbir sebep gösterilmeden tutuklandı. Mewlan annemizden, sevgili eşinden ve 1 yaşındaki oğlundan zorla koparıldı. Benim kardeşim çok iyi, düşünceli ve çalışkan biriydi.

Ne zaman haberlerde ordaki toplama kamplarında ne olup bittiğini duyup okuduğumda, kendi kardeşimin de böyle ağır ve hatta daha da beter işkence ve zulümlere karşı karşıya kaldığını düşünüyorum ve bu beni kahrediyor. Bitmeyen sorgulamalara ve işkenceye maruz kaldığından hiç şüphem yok. 

Yaşlı annemin, kardeşimin eşinin ve yeğenimin, toplama kampında olmasalar bile, nelerle bas etmek zorunda kaldıklarını düşünmek beni çok üzüyor. 

2020 yılındayız ve kardesimden haber almayali tam 3 yil oluyor. Artık beni herkes duysun istiyorum. Ailem icin artik harekete geçmem gerek. Biliyorum ki bu kolay değil, bunu tek basima yapamayacağım için sizlerin de desteğine ihtiyacim var! Bu yüzden bu kampanyayı başlatıyorum.

Kardeşimin toplama kamplarından kurtulması ve ailemin benimle Yeni Zelanda’da kavuşabilmesi için lütfen bana destek olun. Bu kampanyayı imzalayarak bana destek verebilirsiniz. Bunu aileniz, arkadaşlarınız, ve sosyal medya ağlarındaki tanıdıklarınızla lutfen paylaşın ve sesimi duyulmasına yardım edin lütfen!

Eğer gazeteci veya avukatsanız ve bana yardım edebileceğinizi düşünüyorsanız lütfen bana myfamilymygifts@gmail.com adresinden ulaşın. 

English:

Mewlan, 33 years old, Uyghur, has been arbitrarily detained in concentration camp since Jan 2017. He is one of the more than 3 MILLION Uyghur Muslims who are locked up in concentration camps in Xinjiang, China.

Please Help Mewlan to get his normal life back and join with his family again !!!

FREE Mewlan from concentration camp in China !!!                         

#youarenotalonemybrother

Since 2017, I have had no contact with my remaining family: my mother and brother, who are both Uyghurs in China. Their current situation is unknown.

My beloved younger brother Mewlan has been detained in one of the concentration camps in China since January 2017. He was and still is an innocent man, detained absolutely arbitrarily.

He was arrested, without explanation, while he was having lunch at a local restaurant. Mewlan was snatched away from our mother, his wife and his one year old son. He is a decent, thoughtful, and hard-working man.

When I heard the testimonies from former detainees and media coverage of what is happening in those camps; I fell into sorrow, because I know without a doubt, that my own brother has been subjected to endless interrogations, torture and worse.

I am also scared and devastated to think of how my elderly mother, my brother’s wife and little son have to deal with, even outside of the camps.

Once the New Year begins, it would have been 3 years since we have heard from him. I cannot keep my silence anymore; I need to take action. However, it is not easy, I need everyone’s support, I cannot do this alone. This is why I am running this petition.

Please support me to help my brother to be released and to have my family reunited with me in New Zealand. Please sign this petition and share it with your family, friends and wider social network.

Are you a journalist, lawyer, or humanist? If you can help me in any way possible, please send me an email: myfamilymygifts@gmail.com

Kaynak : https://www.change.org/p/karde%C5%9Fime-kavu%C5%9Fmama-yard%C4%B1m-edin-onu-%C3%A7in-deki-toplama-kamp%C4%B1ndan-kurtar%C4%B1n?recruiter=103057

Share
421 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ