logo

trugen jacn
31 Ağustos 2014

AFGANİSTAN CİHADİ’NİN ESKİ LİDERİ EBU YAHYA EL LİBİ : BÜTÜN MÜSLÜMANLAR OLARAK, DOĞU TÜRKİSTAN’A SAHİP ÇIKIN ..!

     Afganistan Cihadi’nin   Libyalı eski  Liderlerlerinden Ebu Yahya El-LibiTüm Müslümanları Uygur Türkleri’ne yardım etmeye  çağırdı. El-Libi Sovyetler Birliği’nin başına gelenler, onların(Çin’in) da başına gelecek” dedi.  Ebu Yahya El Libi, Çin’e bağlı  Doğu Türkistan’da  (Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde) yaşayan Müslüman Uygur Türklerine de “Çin ile savaşmaya hazır olun” çağrısında bulundu.

http://www.pressmedya.com/resim/haber/n1tmzz3fyvy.jpg

Bir internet sitesinde yayımladığı görüntülü mesajda Çin’e, 20 yıl önce dağılan Sovyetler Birliği ile aynı akıbeti paylaşacağı uyarısında bulunan Libi, “Tanrıtanımazlık devleti Çin, yıkılışına doğru yol alıyor. Rusya’nın (Sovyetler Birliği) başına gelenler onların da başına gelecek” diye konuştu. Çin’in Uygur Türklerine karşı katliam yaptığını ve Uygurların kimliklerini yok etmeye çalıştığını söyleyen Libi, “Adaletsizliği ve zulmü ortadan kaldırmanın, Uygurların gerçek anlamda dinlerine dönmeleri, Allah yolunda cihada hazırlanmaları ve silahlarını (Çinli) işgalciler karşısında kuşanmalarından başka yolu yoktur” dedi.

Çin’in, bir yandan Uygurların servetini yağmalamaya, kültürlerinin ve dinlerinin içini boşaltmaya çalışırken, bir yandan da başka etnik unsurları onların topraklarına getirerek Uygurları asimile etmek için “şeytani yollara” başvurduğunu ifade eden Libi, “Doğu Türkistan’da yaralanmış ve zulme uğramış kardeşlerine arka çıkmak ve onlara her şeyleriyle destek olmak bugün Müslümanların görevidir” diye konuştu.

Tüm dünyadaki Müslümanların Çin’deki Uygur Türklerinin durumu hakkında bilinçli olması gerektiğini söyleyen Libi, “Birbiri ardına gelen Çin hükümetleri, Türkistan’ın yaralı insanlarıyla Müslüman milleti arasındaki bağı koparmak için çok çalışmışlardır. Bu hükümetler, Uygur Türklerinin ölümü ve yok olması, böylece sayılarının azalması ve İslami kimliklerinin yok olması amacıyla politikalar uygulamışlardır” görüşünü savundu.

Kaynak  :  http://kursategurel.wordpress.com/2014/08/30/el-kaide-dogu-turkistana-sahip-cikin/

Etiketler: » » »

Share
1787 Kez Görüntülendi.