logo

trugen jacn
03 Kasım 2014

MHP.MİLLETVEKİLİ OGAN : DÜNYA’DA ZULÜM GÖREN HEP MÜSLÜMANLAR VE TÜRKLER OLUYOR ..!

“Nedense hep Türkler ağlıyor!”

Dünyanın her yerinde Türklere karşı sistematik kıyım yapıldığını söyleyen MHP’li Sinan Oğan, “Zulüm gören maalesef hep Türkler ve Müslümanlar.

AKP iktidarı, ne Irak ve Suriye Türkmenlerine, ne de Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılan saldırıları görmezden geliyor, onlarla ilgili tek kelime etmiyor. Ağlayanlar hep Türkler oluyor” dedi.

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Türkmenlere yapılan zulmün aynısının Çin’de Uygur Türklerine de yapıldığını, dünyanın her yerinde Türklere karşı sistematik kıyım gerçekleştirildiğini söyledi. “Zulüm her yerde ve maalesef en çok zulüm gören Türk ve Müslümanlar” diyen Oğan, şöyle konuştu: “AKP, nedense Türk’e yapılan zulmü inatla görmüyor. Irak Türkmenlerine, Suriye Türkmenlerine, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılan saldırıya gözleri kapalı. AKP bunlarla ilgili tek kelime etmiyor. Hangi birine koşacağımızı şaşırdık. Dünyanın her yerinde Türklere karşı sistematik saldırı var. Her yerde ağlayan Türk.” Sinan Oğan, IŞİD’inkatliamlarını fırsat bilen Çin’in, Uygur Türklerine karşı bunu gerekçe olarak kullandığını söyledi. Çin’in namaz kılan, oruç tutanları IŞİD üyesi olarak değerlendirdiğini ifade eden Oğan, şöyle devam etti: “Çin’de biraz daha dine yakın olanlar takip edilip zulümle karşılaşıyor. Değişik provokasyonlarla onlara baskıda bulunuluyor. En son, ‘Yarkent şehrinde yerel karakola saldırı yapıldı’ dendi. Oysa öyle bir şey yok. Bu saldırıyı yapan zaten Çinliler. 100’den fazla soydaşımızı katlettiler.” AKP’nin gözlerinin Gazze dışında hiçbir yeri görmediğini ifade eden Oğan, Türkiye’den gönderilen yardımların da Türkmenler yerine Peşmergelere gittiğini kaydetti. Türkiye’den gönderilen yardımların kamlar yerine simsarların eline geçtiğini kaydeden Oğan, “Kızılay ve AFAD’ın gönderdiği yardım, Türkmen kampına giriyor, kayıt alınıyor ancak TIR’ın kapakları açılmadan Peşmerge bölgesine gidiyor. Orada simsarlar türemiş, o yardımları satıyor. Dolayısıyla yardımı göndermek yetmiyor yardımın yetkililerin eliyle paylaştırılması gerek” diye konuştu. Fatih Erboz

kAYNAK : Yeni Çağ gazetesi

Etiketler: » » »
Share
1088 Kez Görüntülendi.