logo

trugen jacn

DEVREK BELEDİYE BAŞKANI’NDAN FUTBOLCU ÖZİL’E DESTEK VE SOYKIRIIMCI ÇİN’E KINAMA !

Başkan Bozkurt gazetecilerin gününü kutladı - Zonguldak

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MEERKEZİ (UYHAM)

Zonguldak’a bağlı Devrek Hışıroğlu köyünden çıkıp dünyaca ünlü yıldız futbolcu olan Mesut Özil’e destek ve İşgalci Çin’in baskılara hemşehrilerinden kınama geldi. Devrek Belediye Başkanı Başkanı Sayın Çetin Bozkurt yaptığı açıklamada maçlarda kadro dışı bırakılarak cezalandırılmak istenen Mesut Özil’e destek verdiklerini, Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik acımasız baskı ve zulmüne tepki göstererek kınadığını bildirdi. Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt açıklamasında “Mesut Özil’e Sahip çıkmak milli görevimizdir.” dedi.

'Sahip çıkmak milli görevimiz' dedi...

Devrek Belediye Başkanı Sayın Çetin Bozkurt’un Açıklaması Şöyle ;

“Acımasızlığa karşı sesimi yükseltmeye devam edeceğim” diyerek Uygur Türkleri’nin haklarını savunan Mesut Özil’e yapılan baskıları kınıyorum

Hakkı haykırışı, zalime zalimsin demesi ile gönlümüzü fetheden ve Çin’i kınadığı için Arsenal’dan uzaklaştırılan hemşerimiz Mesut Özil’in yanındayız.

Arsenal takımı, Çin’in Doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri’ne yönelik zulmüne dair Mesut Özil’in sosyal medyada haklı çıkışını destekliyoruz. Dünyadaki adaletsizliklere, haksızlıklara karşı ses çıkarıp Çin’in Uygur Türkleri’ne yaptığı zulmüne tepki gösterdiği için kariyerini tehlikeye atma pahasına dimdik duran Mesut Özil’e yapılan baskı, kadroya almama, linçe uğratma ve yalnızlaştırma politikalarına karşı Mesut Özil’in sonuna kadar yanındayız, Türk’üm diyen herkesi de onun yanında olmaya çağırıyorum.

    Bu vesile ile Mesut Özil’e desteğimizin tam olduğunu yineliyor kendisine yapılan baskıları da şiddetle kınıyorum.

Bilindiği gibi Mesut Özil, Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir’sözünü anımsatarak Azerbaycan’ın haklı mücadelesine destek vermişti.

Kaynak : http://www.halkinsesi.com.tr/genel/sahip-cikmak-milli-gorevimiz-dedi-h57670.html (100 görüntü)

Share
302 Kez Görüntülendi.