logo

trugen jacn

ÇİNLİ İŞGAL POLİSİ: ÇKP.İDEOLOJİSİ KABUL ETMEYEN TÜRKLERİ ASLA İNSAN OLARAK GÖRMEZ !

Birleşik Krallık’ın Londra’da Çin’deki Doğu Türkistan’daki toplama kampınınlarınınlarının ifade edildiği Uygur Mahkemesinin ilki ilçesi, bugün tamamlanıyor. 4 Haziran’dan devam edenlerde, toplama kampı devam edenleri ve Doğu Türkistanlı aktivasyonistlerini anlattı. 2021 yolculuklarında, devam edecekler olanlarda bugünlerde çalışan bir Çinli polisin ifadelerine başvuruldu. Adınalanmayan polisler, buralarda alınmaktan dolayı tehditle karşılaşmaya yönelik etileri.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Çin yönetimi Doğu Türkta Müslüman Uygurlar, Kazaklar, Kırgızlar ve diğer Türk topluluklarına ait olanlar ilk kez yargılanıyor. Birleşik krallığın başkenti Londra’da 4 Haziran’da ilkler bugün tamamlanıyor.

ÇİNLİ POLİS, DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ SOYKRIMI UYGUR MAHKEMESİNDE ANLATTI

Uygur Mahkemesi’nde, Doğu Türkistan’ın zulmünün detaylarından ve açıklamalarının açıklamalarından alınıyor. Çin’deki Doğu Türkistan’daki toplama kamplarının modelleri, cihazlarının iddiaları.  Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’da işgal polisi olarak görev yaparken,bir yolunu bularak bir batı ülkesine iltica eden  eski Çinli Polisin  dikkat çekici idi. İşte o video:

04-07 Haziran 2021 tarihleri arasında Londra’da birinci celsesi yapılan  Bağımsız Uygur Mahkemesinde  ifade veren  eski Çin işgal polisi şu çarpıcı  ifadeleri şöyle ;  “ÇKP hükumeti ve onun Doğu Türkistan’daki işgal yönetimi ÇKP ideolojisini kabul etmeyen veya onun mutlak  gücüne karşı gelen her kişi ve  gücü terörist, halk düşmanı olarak görür ve bunlar insan olarak kabul edilmez. Bu yüzden onlara istediği şekilde  insani olmayan her türlü muameleyi  uygulayabilir.  Bu sebeple kendilerine potansiyel düşman olarak gördükleri Uygurlar,Kazaklar ve diğer  azınlıklara her türlü hakeretler,baskılar ve işkenceler yapar. Onları Han Çinlilerinden farklı oldukları için devamlı hor görür ve aşağılar.Onlara  her türlü aşağılayıcı, insanlık dışı muameleler uygular .” dedi.

Resim

DOĞU TÜRKİSTANLI KAMP ŞAHİTLERİ YAŞADIKLARI VAHŞETİ BİR BİR ANLATTI

Söz konusu mahkemeye daha önce savaş suçlarıyla itham alınan eski Sırbistan Slobodan Miloseviç’in yarışarak yönetmiş ve Uluslararası Mahkemesi ile birlikte olan, insan hakları avukatı Geoffrey başkanlığında. Mahkemenin vereceği kararın herhangi bir hükumet hedefliği olmaması da, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne yönelik eğitimlerin tam anlamıyla doğru şekilde hedeflenmesi beklenebilir.

Çin’in ceza kamplarının şahidi olan Doğu Türkistanlılar; Zumret Davut, Ömür Bekali, Sayragül Savut, Mihrigül Tursun, Gülbahar Celilova, Tursunay Ziawudun. Bunun dışında Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa olmak üzere Doğu Türkistanlı kamp mağdurları ve hazırlıkları görüşmelerini gerçekleştirdi.

KAYNAK : https://qha.com.tr/haberler/londra-daki-uygur-mahkemesi-nde-soykirimin-tanigi-cinli-polis-ifade-verdi/326185/

Share
130 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ