logo

trugen jacn

ÇKP LİDERİ, UYGURLARA YAPTIĞI IRKI AYRIMCILIĞIN TÜM DÜNYA’DA UYGULANMASINI ÖNERDİ

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping,ÇKP’nın işgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere karşı uyguladığı etnik ayırımcılık temelli elektronik kontrol ve gözetleme sisteminin tüm dünyada uygulanmasını teklif etti. Hava yolları uçuşlarının yeniden normale dönmesi konusunda öneride bulunan Şi, Doğu Türkistan Türklerine ÇKP Faşist işgal yönetiminin uyguladığı QR kod teknolojisinin tüm dünya’da kullanılabileceğini de öne sürdü.

Saudi Crown Prince and Xi Jinping hail 'special' friendship as energy deals  struck - The National

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, uluslararası seyahatlerin eski seyrine dönebilmesi için öneride bulundu. Şi, QR kod temelli uluslararası seyahat sistemi oluşturulması çağrısı yaptı.

BBC’nin haberine göre, Şi, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in dönem başkanlığında gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi’nde koronavirüs nedeniyle aksayan uluslararası seyahatlerin kolaylaştırılmasına dair yeni bir öneride bulundu.

QR KOD SİSTEMİ ÖNERİSİ

Şi, QR kod teknolojisine dayalı olarak oluşturulacak “küresel mekanizma” ile “nükleik asit test sonuçlarına dayalı sağlık sertifikalarının” doğrulanabileceği ve bu yolla seyahatlerin kolaylaşabileceğini söyledi.

“HIZLI YOLLAR OLUŞTURMALIYIZ”

Söz konusu mekanizmaya çok sayıda ülkenin dahil olabileceğine vurgu yapan Şi, “Politikaları ve standartları daha da uyumlu hale getirmemiz ve insanların düzenli seyahatini kolaylaştırmak için hızlı yollar oluşturmamız gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

“KODLAR İZLEME VE AYRIMCILIK İÇİN KULLANILABİLİR”

Şi’nin QR kod önerisinin ardından insan hakları savunucuları, kodların “daha geniş siyasi izleme ve ayrımcılık” için kullanılabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Seyahatlerin yeniden açılması çoğu ülke için sorun olmaya devam ederken, koronavirüs salgınının yayılım seyri, yetkililerin seyahat kısıtlamalarını kaldırmasını zorlaştırıyor.

KAYNAK : https://www.ensonhaber.com/dunya/cin-devlet-baskani-si-cinpingden-qr-kod-temelli-seyahat-sistemi-teklifi?fbclid

Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ