logo

trugen jacn

ÇİNLİ’NİN 250 BİN DOLARININ KARANLIK YÜZÜ VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN MÜBAREK KANI

250 Bin Doların Karanlık Boyutları ve Akan Şehit Kanları. Tanrıdağlı Aydınlatıyor -10/27082020

Ferhat Kurban TANRIDAĞLI

250 Bin Doların karanlık boyutları ve Türk’ün zafer Ayında Aziz şehitlerimizin Akan Kutsal Kanı

Elime bir kaynak ulaştı. Kaynakta ise Çin’deki https:// zhuanlan. zhihu.com /p/163120302 internet sayfasında 23 Temmuz 2020 tarihinde yayınlanan bir yazı vardı.

Yazının başlığı: Türkiye’de Ev Alma ve Göçmenlik Bilgileri (土耳其购房移民资讯)Türkiye’ye yatırım göçünde, 2020′ nin ilk yarısında “Çin sürprizi” yaşandı. Yatırım fırsatlarını değerlendirmek için buraya bakınız (2020年上半年土耳其投资移民上演“中国惊喜”,抓住投资机遇看这里)

Yazar hakkında şu bilgilere ulaştım: Guo Xiaobai (郭小白): Disiplinli, kendinden emin ve kendi kendine yeten bir kişilik. İkamet yeri: Pekin’de yaşıyorİş alanı: Danışmanlık, analiziKariyer deneyimi: Yingke Hukuk Bürosu • Yatırım DanışmanıEğitim : Pekin’deki Halk Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümü. Kişisel profil: Daha kaliteli içerik paylaşmak için [Türkiye Göçmenlik Bilgileri] WeChat genel hesabını arayın ve takip edin! 135-0115-0368Özel olarak Türkiye’ye göçmen olmak isteyenlerin danışmanlığını yapıyor. Şimdi gelelim yazının içeriğine: Öncelikle belirtelim ki, yazı son derece bilimsel, çünkü tamamen Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) verilerine dayanıyor. “Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) verilerine göre Ocak-Haziran 2020 arasında Çin vatandaşları toplam 415 konut satın aldı. Bu yılın Haziran ayında 78 daire satın alarak üçüncü sırada yer aldılar. Çinliler Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de konut satın alma listesinde sekizinci sırada yer alırken, aralarında Haziran ayında satın alınan 78 konut üçüncü, Mayıs ayında satın alınan 46 konut dördüncü, Nisan ayında satın alınan 40 konut ise beşinci sırada yer aldı. Geçtiğimiz üç yıl içinde Çin, ev satın alan yabancılar listesinde hiçbir zaman ilk 20’ye girememişti. Türk Medyası, bu gelişmeleri Türkiye emlak piyasasında bir “Çin sürprizi” olarak nitelendirdi ve bunun da kaçınılmaz bir trend olduğunu vurguladı.

Şimdi Soru şu ;

Benim bildiğim kadarıyla Türkiye’den konut alarak vatandaş olmak isteyen bir yabancı/Çinli en azından Türkiye’de bir notere gidip bir Türk avukata vergi numarası almak, banka hesabı açmak ve konut alımı gibi içeriklerden oluşan bir vekaletname vermesi gerekiyordu. En azından bir Çinli Türkiye’den transit geçerken bile 5 dakika zaman ayırıp Notere bir zahmet gitmesi gerekiyordu.

Ocak ve Şubat aylarında satılan konutları anladık, çünkü salgından dolayı ülkeye giriş çıkışlar henüz kapanmamıştı. Mart Ayının başından itibaren karadan ve havadan yurt dışı giriş çıkışları durdurulmuştu. Bu durumda Mart Nisan Aylarındaki satışlar nasıl gerçekleşti? Zaten Çin’den çıkışlar halen kapalı, özellikle Türkiye’ye henüz uçuşlar açılmadı. O zaman Mayıs, Haziran aylarında Çinliler nasıl konut edindi? Salgın döneminde Çinliler bu işlemi yapamadıklarına göre konutlar nasıl satıldı?

Çinlilerin 100 bin dolarlık daireleri emlakçılara rüşvet vererek 250 bin dolara fatura ettirmek başta olmak üzere bir dizi sahtekarlıklara baş vurduğunu gene vicdan sahibi Türk Emlakçılar deşifre etmişlerdi. Salgın dönemindeki satışların arkasında ne gibi dolaplar dönüyor acaba?

Yazıda Çinlilerin İstanbul’da konut edindiği bölgelerin gösterildiği bir harita yer alıyor. Bu haritaya göre Çinlilerin konut alabileceği tavsiye edilen bölgeler şöyle sıralanıyor ;

Avrupa yakasında : Beyoğlu, Fatih, Haliç ve Maslak ve yeni gelişmekte olan bölgeler..,

Asya yakasında ise Pendik, Gebze gibi sanayi bölgeleri ve adalar..

Burada soru şu: Levent ve Maslak.

En son 26.07.2020 MİT’in İstanbul Bölge Başkanlığı binası Maslak’ta açıldı! Daha önceden de Askeri yerleşkeler vardır.

Ayrıca Levent ve Maslak önemli finans kurumlarının yer aldığı bir bölgedir. Devletin en önemli güvenlik ve ekonomik kurumlarının yer aldığı bir bölgede yabancılara konut satılması doğru mudur? Hele Çinlilere?

Şimdi sizlere yazıda yer alan bir reklamı aynen sunacağım, yorumu size bırakıyorum:

1- 250 Bin dolara ev alın, Ailece Türkiye’ye derhal taşının

2- Aldığınız evi Geri satın Konusunda taahhütlü anlaşma imzalanır

3- Yatırım garantisi verilir.Sıfır risk-Çifte garanti、

4- İstanbul üzerinden büyük ülkelere sıçrama tahtası

5- Sabıka soruşturması yok.

6- Üç yıl boyunca masrafsız kira garantisi

7- Tek adımda Türk Vatandaşlığı ve Türk Pasaportu teslimi.

8- Üç yıl sonra evi geri satın alma garantisi var, Gayrimenkulü nakit paraya çevirememe riski yok.

9- Sıfır(0) Maliyetle derhal Türk Pasaportu Sahibi Olunuz!

Ben Bir Uygur Türkü Olarak Nasıl T.C.Vatandaşı Olabildim ?

”Hatırlıyorum, biz Türk vatandaşlığına başvurduğumuzda M.Ü de Türkoloji Bölümünde Yüksek Lisans Yapıyorduk. Güvenlik soruşturması çerçevesinde Gayrettepe’deki Emniyet birimine gidip parmak izi vermiştik. “Varlığımız Türk Varlığına Armağan Olsun” diye and içtik ve öyle yaşadık ve hala bu şuurla mücadele ediyoruz.

Ya Şimdi Etnik Han Çinlileri Nasıl T.C.Vatandaşı Olabiliyorlar ?

Ya şimdi?

Sırf 250 bin dolara 3 yıllığına bir ev aldığı için bir aile Çinli Türk Vatandaşı olacak, seçme ve seçilme hakları başta olmak üzere bütün anayasal haklardan sonuna kadar yararlanacak, Çin Mahalleleri oluşturup nüfus yoğunluğuyla bağımsız Millet Vekilleri bile çıkartacaklar.

Bizim Yıllarca mücadele edip Türk Milletine hizmet için giremediğimiz TBBM de Çinli Vekiller cirit atacaklar,Türkiyeyi sıçrama tahtası olarak kullanıp Avrupa’ya giden Çinliler ise tek kelime Türkçe bilmeden Türkiyeyi temsil edecekler ve gerektiği zaman işledikleri bütün adi ve aşağılık suçlar için Türk kimliğini kullanacaklar ve ülkemizin yüzüne kara lekeler sürecekler…

Aziz Okuyucularım ve Sevgili Arkadaşlar;

Dün 26 Ağustos 2020 günü Malazgirt Zaferinin Yıl dönümü ile 26 Ağustos 1922 Büyük İstiklal Harbımızın en Halledici savaşı olan Büyük Taarruz yıl dönümünü andık, önümüzde ise 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayacağız. Ağustos Türk Milletinin Zaferler Ayıdır. Zafer demek aslında sayısız şehit demektir ve sular gibi akan ve bayrağımızı boyayan kutsal kan demektir. Sadece Çanakkale şehitliğimizde 250 bin şehidimiz ebedi uykularını uyumaktadırlar.

Ben matematikçi değilim ama parmak hesabıyla hesaplayalım;

Etnik Çinlilerin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olabilmesi Sadece Çanakkale’deki şehit sayısını baz aldığımızda bile bir Çinlinin bir şehide ödeyeceği para bir (1) dolar mı olacak?

Bir de 250 bin dolarla bir aile Çinlinin T.C.Vatandaşı olarak Türkiye’de düşünürsek…

Arkadaşlar, Allah’a dua edelim de şu Karadeniz’dekine benzer müjdeler çoğalsın, Biz de dişimiz tırnağımızla çalışalım, üretelim, her adımda en azından milli servetlerimizi israf etmeyerek, ülke ekonomisine katkı sağlamaya çalışalım, ülkemizin ekonomik kaygıları bir an önce son bulsun da şehit kanıyla alınan toprakların parayla istila edilmesine neden olacak yasaların bir an önce iptal edebilecek güce kavuşsun ülkemiz.

Allah Türk Devletine Zeval Vermesin.

Not: Youtube Kanalımıza Abone Olmayı, beğenmeyi ve tavsiye etmeyi ihmal etmeyin.

Share
343 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ