logo

trugen jacn

ÇİNLİ PERİNÇEK’TEN SON BİR ALÇAK SALDIRI DAHA: ” NURSİMAN TERÖR ÖRGÜTÜ MİLİTANI !”

ÇKP Faşizminin Türkiye’deki kiralık sözde avukatı ve Çin Nazizminin zulüm ortağı Çakma Çinli Perinçek Uygur Türklerine yönelik en son alçak saldırısını Çin Nazi Kamplarının mağduru Nursiman Abdurreşit’e yaptı. Çakma Çinli Perinçek, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in daveti ile TBMM.Gurup Toplantında ÇKP Sömürgeci işgalcılarının Doğu Türkistan’daki insanlık dışı cinayetlerini ifşa eden ve Türk İslam dünyası ile uluslararası topluma Çin zulüm ve soykırımının durdurulmasını yiğitçe haykıran Nursiman Hanım’a dün akşam katıldığı Haber Türk Tv.daki bir canlı programda kendisine ” Terör Örgütünün Militanı ” töhmeti ile alçakça saldırdı ve Çin ağzı ile suçlamalarda bulundu. Çin’in Tasmalısı Perinçek bu aşağılık iftira hakaretleri için hukuki yollardan cezalandırılması için harekete geçileceği bildirildi.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İYİ Parti kürsüsüne çıkan Doğu Türkistanlı mazlum Nursiman Abduraşid için skandal ifadeler kullandı.

HaberTürk’te yayınlanan ‘Enine Boyuna’ya katılan Doğu Perinçek, yine Çin zulmüne maruz kalan mazlum Uyguları hedef alarak skandal ifadelere imza attı.

TBMM.Tv. Nursiman Abdurreşit Konuşurken Yayını Kesmişti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Doğu Türkistanlı Nursiman Abduraşid’iyi kürseye çıkarmıştı. Uygurların maruz kaldığı Çin zulmünü meclis kürsüsünden aktaran Abduraşid, “Kardeşlerimiz toplama kampında. Benim Türkiye’de bulunmam ailemin başına gelen zulmün nedeni. 4 senedir annemin bile sesini duyamadım. Beni canından çok seven babam ve kardeşlerimin nerede olduğunu bilmiyorum. Uygur gençleri köle olarak çalıştırılıyor. Gerçekten sizin bu suskunluğunuz Doğu Türkistan’daki kardeşlerimin silinmesine sebep olursa, ben nasıl inanırım ki insan haklarının olduğuna” açıklamasını yaparken TBMM TV yayını kesmişti.

Doğu Perinçek yine haddini aştı! "Nursiman terör örgütünün militanı!"

PERİNÇEK’TEN SKANDAL SÖZLER

İYİ Parti grup toplantısında konuşan Nursiman Abduraşid’iye ilişkin katıldığı programda değerlendirmelerde bulunan Cumhur İtiifakı ortaklarından Vatan Partisi’nin Genel Başkanı Doğu Perinçek, “İyi Parti kürsüsüne çıkarılan, Doğu Türkistan İslami Partisi terör örgütünün militanıydı. Doğu Türkistan İslami Partisi; Türkiye’nin, Birleşmiş Milletlerin terör örgütü listesindedir.” diyerek tepki çeken ifadeler kullandı.

Çinli Perinçek aynı Zamanda PKK ve Bebek Katili Öcalan’ı de Desteklemişti

Doğu Türkistan’daki Çin zulmünün savunucusu ve zulüm ortağı Doğu Perinçek, Çin zulmüne verdiği destekler ve terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’a verdiği çiçek ile tanınıyor.

Kaynak : https://www.milligazete.com.tr/haber/6331023/dogu-perincek-yine-haddini-asti-nursiman-teror-orgutunun-militani?fbclid=IwAR

Share
377 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ