logo

trugen jacn

ÇİN’İN TOPLAMA KAMPI MAĞDURLARININ ANADOLU’DAKİ FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Çin’in soykırımını anlatmak için Anadolu seferine çıktılar
UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)
 Doğu Türkistanlı toplama kampı mağdurları,  İşgalci Çin’in ülkelindeki baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerini Türk halkına  duyurmak ve Kamplarda hukuksuz olarak tutulan ailelerinin serbest bırakılması ve5 yıldır hiç bir haber alamadıkları  ailelerine ulaşmak için Anadolu kentlerini  tek tek ziyaret ediyor ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek  Doğu Türkistan dramına dikkat çekmeye çalışıyor.

Türkiye’de yaşayan Doğu Türkistanlılar, Doğu Türkistan’da Çin yönetiminin baskı ve zulümlere maruz kalan aileleri için Anadolu’da imza toplayarak mücadele veriyor. Kamp mağdurlarının şimdi ki durakları Sivas oldu. Tarihi kent merkezinde toplanan grup basın açıklaması yaparak imza topladı.

“1 milyon   Türk çocuk  Ailelerinden  kopartılarak birer Çinli olarak yetiştiriliyor”

Toplama Kampı Mağdurları Platformu Sözcüsü Mirza Ahmet İlyasoğlu, toplama kamplarında olan yakınlarının türlü işkencelere maruz kaldığını belirterek, “Anadolu seferimize katılım olarak imza kampanyamız olacak. Bu imza kampanyamız Birleşmiş milletlere gidecek. Doğu Türkistan’da şuan Dünya Af Örgütünün resmi rakamına göre 1 milyon çocuk anasından, babasından kopartılarak birer Çinli olarak yetiştiriliyor. Orada kadınlar, yaşlılar, erkekler, çocuklar demeden köle işçi olarak çalıştırılıyor. O toplama kamplarında türlü işkencelere maruz kalıyor. O toplama kampını Çin yetkilileri her ne kadar eğitim kampı olarak göstermeye çalışsa da ancak orada felç haline getirilmiş kardeşlerimiz var. Gerçekler o toplama kamplarının bir eğitim değil işkence kampı olduğunu gösteriyor. Gençlerimizin, çocuklarımızın iç organları çalınarak Pekin’in ortasında helal organ olarak satılmaktadır. Toplama kamplarında Müslüman kadınlarımız sistematik tecavüze uğramaktadır. Bu haykırışlarımızı, çığlıklarımızı 5 senedir hiçbir şekilde haber alamayışımızı duyurmak istiyoruz” dedi.

Bir 8 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

KAYNAK : https://www.istanbulhaber.com.tr/cinin-soykirimini-anlatmak-icin-anadolu-seferine-ciktilar-haber-1868921.

Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ