logo

trugen jacn
06 Mayıs 2016

İŞGALCI ÇİN’DEN TACİKİSTAN ORDUSU’NA DESTEK ( ! )

 

” Taşan Sarı Tehlike ” olarak tanımlanan  İşgalcı Çin,  Doğu Türkistan’a komşu Türkistan coğrağyasında yer alan  ülkelere karşı hamlelerini sürdürüyor. Şanghay İşbirliği Örgütü bünyesinde  nüfuz ederek   kıskacına aldığı Türkistan Cumhuriyetlerine karşı hamlelerini adım adım sürdürüyor. İşgalcı Çin, ekonomik yardım’dan sonra bu kez  ikinci bir hamle olarak askeri yardım adı altında askeri yardım adı altında ilerlemesini devam ettiriyor.

cinli

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Çin yönetiminin mali desteğiyle Tacikistan’da inşa edilen Subay Evi’nin açılışı yapıldı.

Tacikistan Savunma Bakanlığı için inşa edilen ve yapımı 19 milyon dolara mal olan Subay Evi’nin açılışını, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ve Çin Halk Kurtuluş Ordusu Genelkurmay Başkan Yardımcısı Kıdemli Orgeneral Sui Fen Lin yaptı.

Subay Evi’nin açılışını yapan Rahman, 5 katlı binada incelemelerde bulundu ve bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Rahman, daha sonra Subay Evi’nin toplantı salonunda Tacikistan Savunma Bakanlığı mensuplarıyla bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Çin yönetiminin inşasını finanse ettiği Subay Evi’nde askeri personel için yatak ve çalışma odalarının yanı sıra kütüphane, toplantı salonu, yemekhane, spor salonu, yüzme havuzu, hamam ve sağlık ocağı bulunuyor.

Kaynak:Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Etiketler: » » » » »
Share
899 Kez Görüntülendi.