logo

trugen jacn

ÇİN’İN”GOEBBELS” YALANLARI: UYGUR BÖLGESİ İNSAN HAKLARININ PARLAYAN YILDIZI(İMİŞ!)

Çin’in İşgalı altındaki Doğu Türkistan’da işlediği insanlık dışı cinayetlerini ABD’den sonra Kanada’nın de Soykırım olarak kabul etmesinden sonra Çin, bu karara çok tartışılacak bir yalanla cevap verdi. Çin Devlet Konseyi üyesi ve Dışişleri Bakanı Yi, Hitler’in Propagande Bakanı ve Yalan Makinası Joseph Goebbels’ın sahtekarlıklarını hatırlatan bir yalana daha imza attı. Yi, Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan, Tibet, diğer bölgelerdeki “İnsan haklarındaki Gelişmelerin Parlayan Örnekleri olduğunu” iddia ederek Hitler’in Yalan Propaganda Makinasını hatırlatan bir skandal açıklama yaptı. Bakan Yİ, bu açıklaması ile kendisinin ÇKP’nin 21.yüzyıldaki Diktatörü XE’TLER’in “ÇKP’Lİ GOEBBELS”‘i yanı yalan makinası olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Çin: Doğu Türkistan, İnsan Haklarındaki İlerlemenin Parlayan Bir Örneği (!)

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in İşgali altındaki Doğu Türkistan’da işlediği insanlık dışı cinayetlerinin ABD’den sonra Kanada tarafından da Soykırım olarak kabul edilmesinden sonra Çin, bu karara çok tartışılacak bir yalanla cevap verdi. Çin Devlet Konseyi üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, Hitler’in Propaganda Bakanı ve Yalan Makinası Joseph Goebbels’ı hatırlatan bir yalana daha imza attı.

Independent Türkçe‘de yer alan bir habere göre Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Pazartesi günkü “Çin-ABD İlişkilerini Doğru Rotaya Döndürme” konulu bir forumda konuşurken hiç utanmadan, arlanmadan uluslararası toplumla dalga geçersine ” işgali altındaki Doğu Türkistan, Tibet, diğer bölgelerdeki “İnsan haklarındaki Gelişmelerin Parlayan Örnekleri olduğunu- her zaman insan haklarını korumaya ve geliştirmeye kararlı” olduğunu” iddia etti.Çinli Bakan Yi,bu yalanları ile Faşist Lider Hitler’in Yalan Makinası ve Propaganda Bakanı Goebbels’in yalanlarının bir örneğini daha 75 yıl sonra uygar dünyaya ilk kez hatırlatmış oldu.

Nazi Yalan Makinası Goebelles’in Yalanlarından Örnekler

1- İnsanları sistematik baskı ve zulümle düşüncelerini esir alacaksınız. insanların bu beyin tembelliğini gördükçe, her istediğimizi yapabiliriz”

2-Yalanı sürdürün, mutlaka bu yalanlara inanan çıkacaktır. olmazsa, yalanlara devam edin”

3- “bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız, insanlar ona o kadar fazla inanırlar”

4- “bir insana yalan olsa bile bir söylemi sürekli tekrarlarsanız, o söylemin nereden geldiğini unutur ve kendi fikri gibi benimser ve savunur”

5- “söylediğiniz yalan ne kadar büyük olursa o kadar etkili olur ve insanların o yalana inanması da o kadar kolaylaşır”

6- “halkı her zaman ateşleyin, asla soğumasına ve düşünmesine izin vermeyin”

7- “halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır”

8- “hatalı olduğunuzu ya da yanlış yaptığınızı asla kabul etmeyin”

9- “asla rakibinizin üstün bir yanı olduğunu kabul etmeyin. Asla kendinizden başka birine hareket alanı bırakmayın”

10- asla kabahat ve suç üstlenmeyin. Sadece bir rakibinize odaklanın ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yıkın”

China's top diplomat to visit Japan with focus on resuming travel | The  Japan Times

ÇKP’nin Yalan Makinası Wang Yi’nin Yalanlarından Örnekler

1- Çin, insan haklarına insan merkezli bir yaklaşım benimsiyor(!)

2-Geçinme ve kalkınma haklarının son derece önemli temel insan haklarından olduğuna inanıyor (!)

3- Ekonomik, sosyal ve kültürel hakların yanı sıra medeni ve siyasi hakların kapsamlı ve koordine gelişimi için çabalıyoruz.”

Goeblles ile Yi’nin İnsanlığı aldatma ve kandırma yöntemleri bir birleri ile tam olarak uyuşuyor ve birbirleri ile tam çakışıyor .

UYGUR SOYKIRIMININ DURDURULMASI İÇİN HAREKETE GEÇMEK,İNSAN OLMANIN  GEREĞİDİR!

ÇKP Lideri Xi’nin ÇKP Üst yönetiminin 2019’da Medyaya Sızan Uygur Soykırım Belgelerinde Yer Alan Sözleri

“ONLARA(UYGURLARA) ASLA ACIMAYIN,MERHAMET GÖSTERMEYİN VE ŞİDDETLE EZEREK YOK EDİN !”

Kısa süre önce ABD yönetimi, Doğu Türkistan’daki konsantrasyon (Toplama)kamplarında alıkonulan kadınlara sistematik tecavüz ve cinsel işkence yapıldığına ilişkin haberler karşısında duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirmişti. Ayrıca CNN ve BBC, Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında Uygur Türkü ve diğer Müslüman kadınlara yönelik tecavüz, cinsel istismar ve işkence iddialarını ayrıntılarıyla gözler önüne sermişti.

NOT : İndependent Türkçe ve TamgaTürk.com’a teşekkürler

Share
438 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ