logo

trugen jacn

ÇİN’DEN TİCARİ SAHTEKARLIK : ÇİN MALLARINI” TURKEY ” ETİKETİ İLE AVRUPA’YA SATIYOR

Uluslararası Nakliye şirketi DFDS’nin Akdeniz İş Birimi Başkan Yardımcısı Fuat Pamukçu, Pandemi döneminde global ticarette  büyük pay kaybeden Çin’in yarı mamul ya da bitmeye yakın ürünlerini Türkiye’ye getirip üstüne ‘Made in Turkey’ etiketi basıp ihraç ettiğini ve bu yolla büyük bir  ticari sahtekarlığa imza attığını açıkladı .

Çin ürünlerini "Made in Turkey" etiketi basıp Avrupa'ya satmış!

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Dünya gazetesinden Yasemin Salih’e konuşan Akdeniz İş Birimi Başkan Yardımcısı Fuat Pamukçu’ya göre, küresel ticarette pandemi döneminde Batı’da kayıp yaşayan Çin, açığı “Türkiye formülü” ile kapatmaya çalışıyor. Son dönemde Çin’in özellikle Avrupa’ya ihracatta Türkiye’yi üs olarak kullanmaya başladığını söyleyen Fuat Pamukçu, “Çin, Avrupa pazarını hedefleyerek Türkiye’ye yüklü miktarda mal sevk etmeye başladı” dedi.

Çinlilerin daha çok yarı mamul ya da bitmeye yakın ürünlerini Türkiye’ye getirip yığdıklarını ifade eden Pamukçu, şunları söyledi:

“Bu ürünler Türkiye’de tamamlanıyor, sonra da üstüne ‘Made in Turkey’ etiketi basılıp ihraç ediliyor. Bu durum son dönemde birçok ürün grubunda yoğun olarak yaşanıyor. Geçtiğimiz yıllarda Çinli Cosco Pasific tarafından alınan  İstanbul’daki Kumport Limanı da bu hattın önemli duraklarından   biri oldu.

KAYNAK : ”https://www.aykiri.com.tr/cin-urunlerini-made-in-turkey-etiketi-basip-avrupa-ya-satmis/14438/?fbclid

Share
149 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ