logo

trugen jacn

ÇİN,BELÇİKA MECLİSİNE SALDIRDI, SANAL UYGUR SOYKIRIM MÜZAKERELERİNİ ENGELLEDİ

Belçika Temsilciler Meclisi, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'ı kınayan, Türkiye'yi eleştiren karar tasarısını kabul etti, Ankara 'Karar hukuki değil' dedi - BBC News Türkçe
UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)
 ÇKP diktatörlüğüne bağlı Dijital saldırı ve Hackerler Ordusu Belçika Parlamentoda sanal saldırı gerçekleştirdi ve 04 Mayıs 2021tarihinde parlamentoda görüşülmesi kararlaştırılan Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere açık, zulüm ve insan haklarının çevrimdışı olarak yapılacak müzakereleriendi.
Bir yazı görseli olabilir
Belçikalı Gazeteci ve Strateji ve Çin Uzmanı Annabella Timsit’in twitter paylaşımından açıklamada Çin’in Belçika Parlamentosuna yönelik sanal saldırısını şu ifadelerle duyurdu: “ÇKP Nazi İmparatorluğu (Dördüncü Reich Çin) tüm dünya devletlerinin egemenliğini tehdit ediyor.
Tam da Belçika parlamentosunda Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlallerinin görüşüleceği  gün olan 04 Mayıs günü ülkenin internet altyapısına (kaynağı belirsiz(!))  kapsamlı bir siber saldırısı gerçekleştirdi. Belçikalı Parlamenterlerin çevrimdışı olarak katılacakları  bu Müzakereler bu nedenle iptal edildi. Toplantı bu saldırı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.” sözleri ile açıkladı.
Bir 1 kişi, ayakta ve iç mekan görseli olabilir
Uygur Ajansı : Çin’in Uygur Soykırımı Müzakereleri Belçika Parlamentosuna Yapılan Sanal Saldırı Sebebiyle İptal Edildi.
Öten yandan ABD’den yayın yapan  Uygur Haber Ajansı sosyal  Medya’da Uygur Türkçesi ile yaptığı açıklamasında saldırı olayını şöyle açıkladı :” Çin’in Uygur Soykırımı Müzakereleri Belçika Parlamentosuna Yapılan Sanal Saldırı Sebebiyle İptal Edildi.04 Mayıs Salı günü saat 12,oo’de  başlaması kararlaştırılan Toplantının  başlamasına dakikalar kala Belçika Parlamentosunun yer aldığı bölgedeki  Üniversiteler, Hükümet Binaları ve bir çok kurumun ortaklaşa kullandığı  Dijital İnternet Erişim Platformu BELNET ağır derecede sanal saldırıya uğradı ve tüm internet  iletişimi kesildi. Bu nedenle Parlamentoda görüşülmesi programlanan Çin’in Uygurlara yönelik Soykırım Uygulamalarının müzakere edileceği  çevrimdışı    özel toplantı  başta tüm  faaliyetlerin iptal edildiği bildirildi.
Belçika’da yayınlanan Le Libre gazetesinin haberinde ise  sanal saldırı nedeniyle  Belçika Parlamentosundaki  Çin’in Uygur Soykırım görüşmelerinin sekteye uğradığını ve ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.
Gazete   bu konuda  Belçika Parlamentosu üyesi Samuel Cogulatı  bu konudaki açıklamalarını sayfalarına taşıdı. Belçikalı Parlamenter  şöyle konuştu :  ” Çin’in Uygurlara yönelik baskı, zulüm ve insan hakları ihlallerinin görüşüleceği bu çevrimdışı oturum çok önemli idi ve haftalar öncesinden kararlaştırılmış. Çevrimdışı bu toplantı kalabalık bir Parlamenter gurubu katılarak fikirlerini açıklayacaktı. Ayrıca, bu özel toplantısı Çin Nazi Kamplarının tanık ve şahitleri de katılarak ifade verecekti. Belki binlerce Belçikalı Tv.lardan ve sosyal medya üzerinden  de yayınlanacak bu oturumu izleyeceklerdi. Ancak, ne yazık ki bu önemli ve özel toplantı sanal baldırı nedeniyle yapılamadı. Bu Saldırının kimler tarafından yapıldığı belli değil. Ancak araştırmalar devam ediyor. Ancak, saldırganlar mutlaka bulunacak ve gereken yapılacaktır.” dedi.
專訪 法國 漢學家 方 文 莎》 獲得 歐洲 庇護 仍 逃不出 中國 監控 魔掌! 海外 維吾爾 人 不懼 打壓 堅持 網路 發聲 - 風 傳媒
Vanessa Frangville: Bu Önemli Toplantı’ya Ben de Katılacaktım
Belçika Brüksel Özgürlük Üniversitesi (Université libre de Bruxelles) Araştırmacısı Vanessa Frangville Hanım bu dijital saldırı ile ilgili olarak sosyal medya hesabında paylaşımında yazılıyor “Bu önemli toplantıya ben de katılacaktım.Bu toplantı çok önemli bir toplantı idi.Çin’in Uygurlara yönelik baskı, zulüm ve insan hakları ihlallerinin soykırım olarak kabul edilmesinde bir dönüm noktasıdır Çin Nazi Kamplarının bazı Uygurlar da bu toplantıda ifade verecekti. ” şeklinde konuştu.
Share
135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ