logo

trugen jacn
12 Şubat 2015

ÇİN’DEN UYGURLARA GELENEKSEL ÇİN YENİ YILINI KUTLAMA ZULMÜ ..!

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin işgal yönetimi Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik etnik ve kültürel assimilasyon uygulamalarının şiddetini  arttırırak sürdürüyor.

Müslüman Uygurların   dini ve Milli bayramlarını kutlamalarına yasak getirilirken,Çinlilerin  ÇAGAN adını verdikleri geleneksel yeni yıl bayramını  ülke çapında kutlamaya zorluyor.

      Dini ve Milli değerlerin en iyi korunduğu ve halkın bu değerlere son derece bağlı olduğu Hoten’in Tibet sınırındaki Kirye İlçesinde “Binlerce Ailelere Mutululuk ileten  Kutlu Çağan Yılı = Tümen Mingiligan Ailelerge   Ilıklık Yetküzüş  Çaganlık Kutlu Yıl”  adı altında kutlama  etkinlikleri düzanlendiği bildiriliyor.

 

 “Binlerce Ailelere Mutululuk ileten  Kutlu Çağan Yılı = Tümen Mingiligan Ailelerge   Ilıklık Yetküzüş  Çaganlık Kutlu Yıl” Faaliyetlerinden Görüntüler

 

7427ea12154a16464eb61a

Aksu Vilayetine bağlı Ünsü Nahiyesinde Cami imamı Dans organizasyonu  yapmaya zorlanmaktadır

 

 

İŞGALCI ÇİN MÜSLÜMAN UYGURLARI BİR KEZ DAHA ALDATMAK VE KANDIRMA İÇİN SÖZDE PARA ÖDÜLÜ DAĞITIYOR . -Kaşgara bağlı Peyzavat Nahiyesinden bir görüntü

Hoten/ Çira Kenti Çakaryiza Köyündeki Çağan Dayatmaları

AKSU VİLAYETİ  KELPİN İLÇESİNDEKİ ZORAKİ ÇAĞAN KUTLAMALARI

çİN iŞGAL yÖNETİMİ uYGURLARA GÜVENMEDİĞİ İÇİN ONLARA sİLAH VERMİYOR VE SARIYA  BOYANMIŞ SOPALAR TUTUŞTURARAK ONLARA GELENEKSEL ÇİN YÖNTEMİ OLAN “KENDİ YAĞI İLE KENDİLERİNİ KAVURMA”YI UYGULUYOR.

Kaynak :  Çin’in resmi Tanrıdağ  Sitesi

Etiketler: » » »
Share
1432 Kez Görüntülendi.