logo

trugen jacn

ÇİN KOMÜNİST PARTİSİ TÜRKİYE’DE PROPAGANDALARINI SERBESTÇE SÜRDÜRÜYOR

Çin Komünist Partisi Merkezi Propaganda Ofisine bağlı olarak çalışan Uluslar arası Çin Radyosu Kasım-2016’da Türkiye’de bir medya şirketi olarak kurduğu CIR-TÜRK radyosu yaklaşık 3 yıldır Türkçe yayınlarını serbestçe devam ettiriyor. CİR- TÜRK(China İnternational Radio) radyosu Türkiye’nin en popülist program yapımcıları ile sunucularını kiralayarak Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm,işkence ve soykırım uygulamaları ile Çin Nazi kamplarındaki milyonlarca suçsuz Müslüman Türk’ün insanlık dışı şartlarda tutuldukları gerçeğini gizlemeye ve Türk halkını aldatmaya yönelik propaganda amaçlı yayınlarını hiç bir kayda maruz kalmadan özgürce sürdürüyor. Çin yönetimi Türkiye’deki basın özgürlüğü,söz ve ifade hürriyeti ve demokratik hakları sonuna kadar kullanıyor ve işgali altındaki Doğu Türkistan,Tibet ve diğer bölgelerde yaşayan Çinli olmayan Uluslara yönelik soykırım cinayetlerini kamufle etmeyi pervasızca devam ettiriyor. Çin Türkiye’deki özgürlükler ile demokrasi değerlerini sonuna kadar kullanarak Müslüman Türklerin demokratik ve temel insan haklarını katletmeyi devam ettiriyor.

Çin Komünist Partisi, Türkiye'ye kancayı attı!

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Doğu Türkistan’da yıllardır uyguladığı zulmün şiddetini arttıran Komünist Çin yönetimi, İslam dünyasından gelen cılız seslerden de güç alarak daha da azgınlaştı. Müslümanları toplama kamplarında işkence edip, katleden Çin, Doğu Türkistan’da sindirme ve soykırım politikasına devam ederken tüm dünyada da propaganda faaliyetleri yürütüyor.

Türkiye’de yayına başladı

Zalim Çin yönetimi işlediği insanlık suçlarının üstünü kapatmak için Türkiye’de harekete geçti. Çin Devlet Radyosu CRI, Doğu Türkistan’a en güçlü desteği veren Türkiye’de “CRI Türk” adıyla ‘Türkçe’ olarak yayın yapmaya başladı.

Doğu Türkistan’daki zulmün üzerini kapatma çalışıyorlar!

Yıllardır Doğu Türkistanlı Müslümanlara yapmadık zulüm bırakmayan komünist Çin yönetimi, işledikleri insanlık suçunun üzerini örtmek için Çin Komünist Partisi’nin resmi yayın organı olan Çin Devlet Radyosu CRI aracılığıyla Türkiye’de propaganda alanı bulmuş oldu. Doğu Türkistanlı Müslümanlara kucak açan ve tüm dünyada haklarını savunan Türkiye’yi hedef alan Çin Komünist Partisi, ülkedeki kemalist ve solcuların da desteğini alarak resmi devlet radyosu aracılığıyla yaşanan zulümleri örtbas ederek Çin’in imajını düzeltmeye çalışıyor.

Kadrosunun geneli kemalist ve sol görüşlü kişilerden oluşan CRI Türk radyosu, programlara tanınmış ve hükümete yakın isimleri çıkartarak Çin lehine propaganda yapıyor.

Doğu Türkistanlılar kaygılı

Özellikle son dönemde Doğu Türkistan’dan gelen ürpertici bilgilerin ardından Çin’in resmi devlet radyosunu devreye sokarak Türkiye’de algı operasyonu yapmaya başlaması dikkat çekti. Türkiye’yi sığınılacak en güvenli liman olarak gören Doğu Türkistanlılar Çin’in bu hamlesinden dolayı kaygı içerisinde. Duyarlı Müslümanlar azılı Müslüman düşmanı Çin Komünist Partisi’nin resmi yayın organı Çin Devlet Radyosu CRI’nın ülkemizde yayın yapmasına sosyal medyada büyük tepki gösterdi.

Kaynak : yeniakit.com.tr

Etiketler: » » » » » »
Share
1891 Kez Görüntülendi.