logo

trugen jacn

ÇİN COVİD-19 BİTTİ DİYOR. ÇİN’İN DÜNYA’YA BULAŞTIRDIĞI BU ÇİN VEBASINA NE DEMELİ (36)

İŞGALCİ ÇİN BU KEZ MOĞOLCAYI YASAKLADI. MOĞOL GENÇLER   ANA DİLLERİ  İÇİN AYAKTA (32)

Mehmet Emin HAZRET(UYHAM)

Dünya Çin’den dünyaya yayılan Çinvirüsü-Covit-19 salgını ile boğuşurken, Çin ise dünya ve bütün insanlıkla alay edercesine Virüs salgınını bitirdiğini ilan ederek  başkent pekinde  coşkulu bir tören düzenleyerek bu başarısını kutladı.

Tüm dünyada vaka sayısı 27,5 Milyon, Ölüm sayıs 896 bin. Ancak tüm dünyaya bu Çinvirüsü salgınını yayan Çin Şimdi ne diyor ve neler yapıyor?

Yeni Çin(Xinhua)Haber Ajansı, Pekin’de 8 Eylül 2020 günü Çinvirüsü Covit-19    Salgınıyla Mücadelede Ulusal Takdir Konferansı, düzenlendiğini bildirdi. Pekin’deki Büyük Halk kongre Salonunda düzenlenen bu Konferansa Devlet şeref madalyası alacak olan Çinyi bilim adamı  Zhong Nanshen, bir yabancı devlet başkanı gibi devlet töreni ile nasıl karşılandı. Bunu aşağıda videoda canlı olarak görebilirsiniz.

Çinvirüsü ile mücadelede Kahraman olarak ilan edilen ve şeref madalyası verilen Zhong Nanshen kimdir ?

Bu Çinli bilim insanı 2000’lı yılların başında Çin’dee böşgösteren Sars virüsü salgını ile mücadeleyi görünürde yöneten bir akademisyendir.

Çinvirüsünün hayvandan insana bulaşmayacağını iddia eden bu Zhong Nanshan’a devlet şeref medalyasını bizzat Çin devlet başkanı Xijinpeng takdim etmiştir.

Aslında Çin’de başgösteren Çinvirüsü salgınının bir bulaşıcı hastalık olduğunu ilk olarak başkalarına duyuran ise Çinvebasının ilk çıktığı Wuhan’deki Wuhan Merkez Hastanesinde görevli Göz doktoru Dr. Livenliang’dur. O. 30 Aralık 2019’da Wuhan’da ortaya çıkan Çinvirüsü salgının ilk farkeden ve arkadaşlarına sosyal medya üzerinden ilk kez duyuran ilk kişidir.Dünya bu Çinli genç Doktorun bu sosyal medya mesai ile bu bulaşıcı vebayı ilk kez haberdar olmuştur.

Dr. Li Wenliang 3 Ocak 2020’de Wuhan polisi tarafından “Aslı Olmayan Çinvirüsü ” salgınını hakkında “İnternet üzerinden halkı yanlış bilgilendirmek ve halkı tahrik ederek tedirginlik yaratmak nedeniyle tutuklanmıştır. Çinvirüsü salgının yayılması ve duyulmasından sonra serbest bırakılmış ve hastanedeki görevine geri dönmüştür. Dr.Li Çinvirüsü üzerinde çalışmalarına devam ederken Çinvirüsünü üzerinde araştırma yaptığı bir hastadan bu salgını kapmış ve 07 Şubat 2020’de ise hayatını kaybetmiştir.

ÇKP Yönetimine Bağlı CCTV.Kendisini Yalancı ve İftıracı Olmakla Suçlamıştır.

Wuhan’de yayılan Çinvirüsü salgınını dünyaya ifşa eden eden Çinli göz hekimi Li Wenliang, kapmış olduğu virüsten dolayı Wuhan Merkez Hastanesi’nde 33 yaşında iken öldü. Eşi hamile idi.  O.çocuğun doğmasını ve onun yüzü görmeyi ve baba olmanın mutluluğu tatmayı bekliyordu.

Li vinliang’a yas tutmak, cenaze töreni yapmak yasaklandı.

Livinliang tutuklandıktan sonra ÇKP yönetimi aleyhinde büyük bir suçlama ve linç kampanyası düzenledi. Çin Merkez Tv(CCTV) onun bir yalancı ve iftıracı olduğunu,yalan haber yayarak halkı yönetime ekarşı tahrik etmekle suçladı. Şimdi devlet Şeref Madalyası alan Dr.  Zhong Nanshen ise, bu günlerde ” Çinvirüsü Cocit-19 ‘un hayvandan insana bulaşmayacak ” sözleri ile dünyayı aldatmak ve kandırmakla meşgüldü.

Komünist Çin Yönetimi günümüzde Çinvirüsü salgınının sona erdirilmesindeki Büyük ve Tartışılmaz başarısını , sanki büyük bir savaşta düşmanı tamamen yenmiş galip bir ordu gibi coşku ile kutlayarak Konferanslar düzenliyor ve ödüller dağıtıyor.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Devlet Başkanı ve Merkez Askeri Komisyon Başkanı Xi Jinping, ulusal madalya ve ulusal onur unvanları kazananlara madalya takdim etti ve önemli konuşmalar da yaptı.

Xi Jinping, konuşmalarında Çinvirüsü virüs  salgınına karşı mücadelede Çin Komünist Partisi liderliğinin ve Çin’in sosyalist sisteminin önemli avantajlarını tam olarak ortaya koyduğunu , Çin’in ve Çin ulusunun büyük gücünü tam olarak gösterdiğini açıkladı. Ayrıca kadim ve büyük Çin kültür ve medeniyetinin derin mirasını tam olarak ortaya koyan büyük stratejik sonuçlar elde ettiklerini, sorumluluk sahibi bir büyük ülke olarak Çin’in bilinçli sorumluluğunu gösterdiklerini de belirtti. ÇKP yönetiminin Çin halkının özgüvenini kazanarak tüm ulusun gururunu, bütünlüğünü ve merkezcil gücünü büyük ölçüde artırdıklarını de ifade etti. Bu birikim ve başarılar bize, kesinlikle engellerin üstesinden gelerek  yeni çağda ve yeni yolculukta cesurca ilerlememiz  için ilham kaynağı olacaktır. dedi. Xi,ayrıca kolektivizm ve sosyalizm ruhunun önemini vurguladı. Çinvirüsü ile mücadelede Çin’in dünyaya örnek bir model olduğunu da öne sürdü.

Çinvirüsü Covit-19’un Wuhan’da Ortaya Çıkması,Sebepleri ve Uzun Süre Dünyadan Gizlenmesi eden ortaya çıkmıştı? Neden gizlenmişti?

Çin Wuhan’da ortaya çıkan bu salgını 3 hafta süre ile gizledi ve 20 ocakta Çinvirüsünü salgının varlığını ilan etmek zorunda kaldı. Hemen akabinde 22 ocak 2020 tarihinde  Wuhan komşu eyaletler ile birlikte karantinaya alında. 11 milyon nüfusu olan bu şehirde giriş çıkışlar yasaklandı. Ancak, bu arada Wuhan belediye başkanı, 5 milyon Wuhanlı etnik Han Çinlisinin Çinin ve dünyanın dört bir yanında gittiklerini açıkladı. Çinvirüsü  salgını dünyaya ÇKP yönetimince bilinci bir şekilde bulaştırılıyordu.

ABD yönetimi 25 Ocak 2020’de Çinin Whuhan kentindeki konsolosluk çalışanlarını tahliye etmeye başladı ve Wuhan’dan ABD ye uçan uçakların ülkeye girmesini yasakladığını açıkladı. Daha sonraları ise, Çin’den ABD’ya uçak seferlerini tamamen engellendiğini bildirdi. Çin bu tedbirlere karşı derhal tepki gösterdi ve ABD’yı dar kafalı olmakla, Çin vatandaşlarının seyahat özgürlüğünü kısıtlamakla, ve diğer ülkeleri Çine tavır alması için kışkırtmakla suçladı.

ABD yönetiminin sonraki açıklamalarına göre, Şubat 2020’de ABD’ye 300 bin Çin vatandaşı, Hongkonglular ve ve diğer ülkelerden giriş yapmıştır. Bunun % 10’un ise sadece Wuhan’den gelen etnik Çinliler oluşturmakta idi(Toplam 30 bin)

Çin,Çinvirüsü için Tüm Dünya’da Maske Topladı ve İnsanları Çaresizliğe Kahkum Etti

Çin,Çinvirüsü salgınını açıkladıktan hemen sonra ilk 3 ayı içerisende (Ocak, Şubat ve Mart aylarında) Amerika ve Avrupa ülkelerinin tüm Maskelerini topladı ve satın alarak bu ülke vatandaşlarını mağdur ve çaresiz durumda bıraktıştır. askelerini Çin topladı ve sonra dünyanı mağdur bıraktı ve bu ülke insanlarını çaresizliğe mahkum etmiştir.

Doğu Türkistan’da Çinvirüsü Salgını Bahanesi İle Devlet Terör Estirdi

Çin yönetimi işgalı altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere Wuhan’den yolladığı etnik Han Çinlileri vasıtasiyle bu salgını bulaştırdı.Şehirleri,köyleri ve Türklerin yaşadığı tüm yerleşim birimlerinde tam bir devlet terörü estirdi. Türklerin kapılarını mühürledi ve bununla da yetinmeyerek kapılarını dışarıdan kilitlereyerk zincerledi. Onları açlığa ve susuzluğa mahkum ederek Çinvirüsü üzeriinden üzerinden bir soykırım yönetimi daha denedi. Son günlede ise, Doğu Türkistanda Uygurlara zorla Virüs  bulaştırarak 20 bin Uygur üzerinde aşı ve ve bilinmeyen ilaçlar denedi ve onları aşı ve ilaç denemelerinde kobay olarak kullandı. Daha sonra ise karantinayı kaldırdı.

Çin yönetimi Doğu Türkistandaki İşgalci Çin yetkililerine, Çin’de Çinvirüsü salgınının sana erdiğini ancak bu salgının dünyada en az 3 yıl daha devam edeceğini bildirmiştir. ÇKP Diktatörlüğü birer insani kural olan utanma,arlanma ve sıkılma gibi değerleri hiçe saymakta, dünyadan özür dilemek yerine Çinvirüsü salgını ile kıvranan ülkeleri beceriksizlikle suçlamaktadır. Çin,sözde kendi sosayelist sistemi üzerinden Çinvirüsü salgınının müacadelesinde başarılı bir sınav verdiğini iddia etmektedir.

Share
1710 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ