logo

trugen jacn

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU: UYGURLARA YÖNELİK BASKILARI DOĞRU BULMUYORUZ

Babacan Ve Kılıçdaroğlu Ortak Basın Toplantısı Düzenliyor Haberi •  HaberVer.me

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti Genel merkezinde Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve beraberindeki heyeti kabul ederek kendileri ile bir süre görüştü. Heyetler arası görüşmelerden sonra CHP.Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)Genel Başkanı Ali Babacan ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi.

CHP.Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ortak basın toplantısında Bir gazetecinin Doğu Türkistan konusunda kendisine yönelttiği soruyu şöyle cevaplandırdı :

Çin’in Uygur Türklerine yaptıklarını ve bölgede cereyan eden olayları doğru bulmuyoruz. Orada baskı olduğunu da biliyoruz. Onlar ( Doğu Türkistanlılar bize ) geldiler, kendileriyle görüştüm, mağdur olanlarla görüştüm. Görüşmekte de hiçbir sakınca yok. Dünyanın neresinde olursa olsun bir insan hakkı ihlali varsa, bu dünyanın ortak sorunudur. Türkiye’de veya Çin’de veya Amerika’da veya Yeni Zelanda’da, nerede olursa olsun insan hakları ihlalleri varsa o ihlallere karşı tepki göstermek insanlığın ortak görüşü, ortak çabası olmak zorundadır.” şeklinde konuştu.

KAYNAK : https://www.chp.org.tr/haberler/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-ve-deva-partisi-genel-baskani-ali-babacanin-ortak-basin-toplantisi?fbcli

Share
306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ