logo

trugen jacn

BBP. GENEL BAŞKANI DESTİCİ : DOĞU TÜRKİSTAN İLE LGİLİ YASAKLARIN KALDIRILMASI LAZIM !

Mustafa Destici: "Hangi demokraside teröre var!"

 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Büyük Birlik Genel Başkanı  Mustafa Destici   Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gündemde  olan iç ve dış sorunlar hakkında açıklamalarda bulundu.

BBP.Genel Başkanı Mustafa Destici Doğu Türkistan’daki insani kriz ve bu insanı sorunun  Türkiye’deki durumu hakkında ” Doğu Türkistan ile ilgili yasakların kaldırılması lazım.” ifadesini kullandı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Doğu Türkistan meselesi ile  ilgili olarak şöyle konuştu :

“Doğu Türkistan konusu hepimizin  meselesidir. Orada  süren  zulme, işgale en çok tepki veren biziz.  Büyük  Birlik Partisi kurulduğu günden beri samimi olarak merhum şehit Liderimiz başka bütün kadrolarımız ile tepki veriyoruz.  Ne kadar Doğu Türkistanlı kardeşimiz varsa, bağımsızlık mücadelesinin öncüleri  varsa, Doğu Türkistan Dernek ve Vakıflar’nırn yetkilileri varsa bunların hepsinin anavatanı ikinci vatanı Türkiye’dir. 

Doğu Türkistan sorunu ile ilgili tüm yasakların tamamının kaldırılması gerekir. Çin ile ilişkilerimizi dondurur ve icabında keseriz. Biz Çin’e mahkum değiliz. Çin bize mahkumdur. Gerekirse savaş da açarız. Savaş sadece topla tüfekle ve  ordu  ile yapılmıyor. 

Asimetrik savaşlar, ekonomik savaşlar, siyasi mücadele yolları da var. Çin’in zaten bu konu (Doğu Türkistan konusu) uluslararası gündemin konusu olarak önümüze  gelecek diye ödü kopuyor. Uluslararası  gündeme taşımak bile  Çin’e karşı bir savaş başlaması demektir.  Türkiye, bunu yapabilir her zaman.”   şeklinde konuştu. 

Kaynak :  https://www.medyagazete.com/haber/mustafa-destici-hangi-demokraside-terore-musaade-var-185949?

Share
236 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ