logo

trugen jacn

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ : UYGUR KARDEŞLERİMİZİ İŞGALCİ ÇİN’E KİMSE TESLİM EDEMEZ!

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şunu diyen bir yazı 'Bizim anavatanımız Türkistan'dır. Ata yurdumuz Türkistan dır. Türkistan da yaşayanlar bizim Öz be Öz gardaşımızdır. Türkiye de bulunan hiçbir Doğu Türkistan'lı kardeşimizi hiç kimse, zalim, katil, işgalci, "Kızıl Çin"e iade edemez! Bu, "Gazi Meclis"e teklif dahi edilemez. Büyük Birlik Partisi'nin, Alperenlerin olduğu mecliste böyle bir anlaşma geçmez! Mustafa DESTİCİ BBş BÜYÜKBİALİK'

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici 2017’de Pekin’de imzalanan Çin ile Türkiye arasında Suçluların iade anlaşması ile ilgili olarak konuştu. BBP Genel Başkanı söz konusu anlaşmanın yasalaşması için TBMM’e getirilmesi halinde ” Uygur Türklerine 2.bir Boraltan Faciasına -utancına asla müsaade edemeyiz.” dedi.

BBP Genel Başkanı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarında da şunları da ifade etti : ” Bizim anavatanımız Doğu Türkistan’dır. Ata yurdumuz Türkistan’dır. Türkistan’da yaşayanlar bizim öz be öz gardaşımızdır. Türkiye’de bulunan hiç bir Doğu Türkistanlı Kardeşimizi hiç kimse,zalim.katil ve işgalci ” KIZIL ÇİN”’e iade/Teslim edemez .

Bu konu GAZİ TBMM’ne teklif dahi edilemez. Büyük Birlik Partisinin Alperenlerinin olduğu TBMM’de böyle bir anlaşma geçmez! ifadelerini kullandı.

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ