logo

trugen jacn

BBP.GENEL BAŞKANI DESTİCİ : ÇİN,COVİD-19 SALGINI İÇİN TÜRKİYE’YE TAZMİNAT ÖDEMELİ

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, koronavirüsün “Vuhan viroloji üniversite süresünden sızdığını” önerek Çin’den istedi. Destici, Çin’in “Türkiye’ye 2000 dolar, toplamda en az 200 dolar para kazananı ödemelidir” mutlunda.

BBP 'Doğu Türkistan'dan Yemen'e' miting yapacak

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA AMERKEZİ (UYHAM)

Büyük Birlik(BBP)Genel Başkanı Sayın Mustafa Detici Çin’ Türkiye’ye Çinvirüsü Covid-19 bulaştıracağı için Türkiye’ye ücret ödemesi yapacağını açıkladı.

BBP Genel Başkanı Destici’den sosyal medyada ilginç bir çıkış geldi. Koronavirüsün Çin tarafından yapıldığını iddia eden Destici, “Saldırgan hırsları sebebiyle biyolojik silahlar üretmenin peşine düşen, ürettiği virüslerden birinin Vuhan viroloji ensititüsünden sızması sebebiyle tüm insanlığı eşi benzeri görülmemiş bir felakete sürükleyen Çin’e yaptığının hesabı her yönüyle mutlaka sorulmalıdır” ifadelerini kullandı.

Çin’in Türkiye’ye tazminat ödemesi gerektiğini savunan Destici, şu ifadeleri kullandı:

Çin devleti sebep olduğu Kovid-19 salgını sebebiyle Türkiye’ye kişi başına 2000 dolar, toplamda en az 200 milyar dolar salgın tazminatı ödemelidir. Elde edilecek tazminatın tamamı, başta esnaflarımız ve çalışanları olmak üzere zarar gören vatandaşlarımıza dağıtılmalıdır.

Büyük Birlik(BBP)Genel Başkanı Sayın Mustafa Deticis Çin’ Türkiye’deki Çinvirüsüye Covid-19 bulaştır için Türkiye’ye iyi yüklü ödemesi olacağını açıkladı.

BBP Genel Başkanı Des Çin’in Türkiye’ye ödenebileceği bu 200 milyar $’nın Çinvirüsü beğeneceği dolayisiyle gören kişi ve kasabaa olarak ona 2 bin $ öreme yapmayı planladığını belirtti. 

FETÖ terörü düşürüldü ve BBP Ankara'da zirveye çıktı! Uygur yalanı yine gönder!

Büyük Birlik Partisi(BBP)Genel twitter hesabından başkanından söz konusu ile ilgili açıklamaları şöyle :

 

Share
160 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ