Afganistan'da Özbeklerin kadın milletvekili adayı mitinginde "bozkurt" işareti yaptı

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Mezar-i Şerif /Güney Turkistan-Afganistan 18.10.2018 (QHA) 

Afganistan’ın Güney Türkistan bölgesinde yaşayan Özbek ve Türkmen kökenli vatandaşların kurduğu ”Cümbüş-i Milli İslami Partisi”, 20 Ekim Cumartesi günü yapılacak seçimlere katılacak. Partinin adaylarından Parisa Şems Sadat, düzenlenen bir mitingde yaptığı konuşma nedeniyle sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Afganistan'da Türk kadın milletvekili adayı "Bozkurt" işaretiyle miting yaptı!

Afganistan'da Türk kadın milletvekili adayı "Bozkurt" işaretiyle miting yaptı!

Kırım Haber Ajansı – QHA paylaştı: 18 Ekim 2018 Perşembe

ÖZBEK MİLLETVEKİLİ ADAYI, KONUŞMASI SIRASINDA BOZKURT İŞARETİ YAPTI

Milletvekili seçimlerine Belh (Mezar-ı Şerif) vilayetinden aday olan Özbek kökenli Parisa Şems Sadat konuşması sırasında Bozkurt işareti yaparak, bunun kendileri için önemini anlattı.

Parisa Şems Sadat, bozkurt işareti hakkında, “Bu sembol çok azametli bir semboldür. Ey Türk milleti! Bizim kültürümüz en yüksek kültürlerdendir. Bizim tarihimiz çok büyüktür. Bizim görevimiz bu kültürü ve tarihi korumaktır.” ifadelerini kullandı.

Parisa Şems Sadat’ın bir diğer adaylık konuşması ise şu şekilde:

“Cesaretli ulusun vekilinin de cesaretli olmasa gerektir. Aziz vatandaşlar. Ben, Parisa Şamssadat, Belh vilayetinden Cümbüş-i Milli İslami Partisi’nin Yüksek Meclis vekilliğine adaylığımı koydum. Bana vereceğiniz destekler ile sizin sesinizi hükümete duyuracağım. Refah ve adelet için mücadelemiz temel ilkemizdir. Benim dilim sizin sesinizdir.

” https://www.facebook.com/UzbekistondaTughilmaganUzbeklar/videos/581933682239536/

Kaynak : http://qha.com.ua/tr/turk-dunyasi/ afganistan-da-ozbeklerin-kadin-milletvekili-adayi-mitinginde-quot-bozkurt-quot-isareti-yapti/174343/?fbclid=IwAR08BHIAdL1LEV6tkjcDMYWKxO1dTv9D8CmsBnU5eJZ7Wa