logo

trugen jacn

ABD.YÖNETİMİ İŞGALCİ ÇİN’NİN GASP VE SÖMÜRGE ORDUSU BİNGTUEN’I DE KARA LİSTEYE ALDI

PENTAGON'un ÇİN'le savaş stratejisi: ÇİN Ordusu savaş deneyimi ...

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ABD. Hazine Bakanlığı Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki gaspçı,talan ve sömürge Paramiliter Askeri gücü durumundaki sözde ” Üretim ve İnşaat Ordusu” adını verdiği Bing Tuen’in de kara Listeye alındığını ve yaptırım uygulanacağını açıkladı.

Özgür Asya Radyosu ile yahoo.com.’un haberine göre ABD.yönetimi devlet içerisinde bağımsız ve ayrı bir devlet konumunda olan bu Askeri güç’ün ABD’deki tüm mal varlıklarına el konularak dondurulduğunu bildirdi.

US Sanctions Key Paramilitary Group, Officials Over Abuses in China’s Xinjiang Region

ÇKP İşgal yönetiminin Urumçi’deki Xİ’TLER Gestaposunun etnik Çinli Nazi Şefleri

ABD.ile özel olarak ekonomik ilişkileri bulunan bu Paramiliter gücün ABD’de taşınmazları,şirketleri ve yatırımlarının bulunduğu biliniyor.Ayrıca,ÇKP’nin mültimilyarder Kızıl Kapitast Diktaörleri gibi bu sömürge gücü Kodamanlarının da Doğu Türkistan halkından gasbettikleri ve çaldıkları zenginliklerinin büyük bir bölümünü ABO’de munafaza ettikleri belirtiliyor.

Fotoğraf açıklaması yok.

Bing Tuen ; Çin’in Doğu Türkistan’daki İşgalci ve Paramiliter Sömürge Gücü

Çin Komünist Diktatörü Mao tarafından 1959 yılında kurulmuştur. Başlıcü görevleri Doğu Türkistan’in ÇKP yönetimi adına sömürgeleştirlmesi,ülke kaynaklarının talan ve gasbedilerek merkezi Çin’e taşınması ve en önemlisi ülkenin demografik dönüşümünü sağlamak amacı ile kurulmuştu

Çin işgal yönetiminece Uygurca olarak ” Xinjiang İşlepçıkırış ve Kuruluş Armiyesi ” Üretim ve İnşaat Ordusu ” Bing Tuen olarak tanımlanan ve tamamı etnik Han Çinlisi eski Çin Ordusu mensuplarından oluşan bu Paramiliter işgal ve sömürge gücü 14 Tugay şeklinde özellikle sınır boylarına ve ülkenin en verimli topraklarına konuşlandırılmışlardır. Sözde Özerk Sölge yönetimine bağlı olmayıp, başkent Pekin’deki ÇKP.Merkez Komitesi(Politbüro) askeri komitesinin emri altındadır. Bu Paramiliter Sömürge Ordusu devlet içinde ayrı devlet pozisyonunda olup.özel yönetim,yargı,maliye,eğitim başta bir çok kendine özgü teşkilatı bulunmaktadır.Dış ülkeler ile anlaşmalar yapmak,ticari ve ekonomik ilişkiler kurmak gibi özel yetkileri blunmaktadır. Bu Paramiliter gücüne bağlı birisi suç işlediği takdirde kendine özel yargısında yargılanır. Bu Parakileter güç kendi aileleri ile birlikte özel kurulmuş bölgelerde ikamet ederler ve kendilerini yönetirler,Çin işgal Ordusunun sömürgecilik ve Türk halklarını bastırmasında çok önemli bir güçtür. Doğu Türkistan’da konuşlu ÇKP’nin bu gaspçi ve sömürge Ordusunun Kesin olarak sayısı bilinmiyor. Ancak bağımsız analizcilere tahminlerine göre 3 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor.

Share
392 Kez Görüntülendi.